Czarna sitka zgrzewana zamontowana jako ogrodzenie domu

Siatka zgrzewana – niepozorna o o bardzo dużych możliwościach! Wystarczy samemu się przekonać, w jak wielu obszarach można ją wykorzystać!

Jakie ogrodzenie domu lub firmy?

Żeby porządnie zabezpieczyć teren, należy zawsze użyć sprawdzonego rozwiązania, które zapewni ochronę mienia, ale i będzie przy tym prezentować się estetycznie, wpływając na lepszy wygląd terenu naszego domu czy firmy. Żeby tak właśnie było potrzeba idealnie dopasowanego ogrodzenia. Jedną z lepszych opcji jest siatka stalowa zgrzewana lub siatka zgrzewana ocynkowana, zapewniająca solidne i wyjątkowo ładne ogrodzenie. Nieprzypadkowo znajduje szerokie zastosowanie!

Jak ją zamontować?

Jedną z ważniejszych cech siatek zgrzewanych jest ich nieskomplikowany montaż. Jest naprawdę szybki i bezproblemowy. Siatka jest sztywna, więc nie trzeba jej naciągać oraz wyginać. Jak się ją instaluje? To proste, wystarczy ją umocować na listwach słupkowych i spiąć przy pomocy kleszczy lub klipsów. Co istotne, nie ma potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów typu śruby, napinacze, obejmy. Praktycznie więc, z założeniem takiej siatki poradzi sobie nawet jedna osoba.

Siatka zgrzewana – w jakich obszarach można ją używać?

Jak napisaliśmy na początku artykułu – siatka zgrzewana sprawdza się w niezliczonej liczbie obszarów. Znajduje zastosowanie w gospodarstwie domowym, działaniach komercyjnych (na przykład związanych z firmą), ale też innych dziedzinach jak przemysł, rolnictwo, budownictwo, architektura. Jej mocne strony już od dawna cenią sobie właściciele różnych – mniejszych i większych obszarów do ogrodzenia, lecz jej zastosowanie sięga zdecydowanej dalej, co zaraz udowodnimy.

Branża budowlana – siatka zgrzewana stosowana jest do budowy boksów, osłon, balustrad, sufitów podwieszanych, ścianek działowych itd. W ten sam sposób pomoże nam w budowie barier ochronnych, urządzeń wentylacyjnych czy podczas przesypywania sypkich materiałów, takich jak granulat, piasek i różne tworzywa sztuczne. Budowlańcy cenią sobie też jej właściwości w przypadku budowy konstrukcji do zbrojenia betonu czy paneli akustycznych.

Hodowla zwierząt – z siatek zgrzewanych można stworzyć takie konstrukcje jak wybiegi, różnego rodzaju klatki, woliery dla ptaków, gołębniki. Ich konstrukcja pozwala też na stworzenia pułapek na szkodniki. Siatka zgrzewana wykonana jest z twardego drutu z czarnej stali węglowej, więc żaden szkodnik nie poradzi sobie z ich przegryzieniem.

Przemysł – siatka zgrzewana używana jest do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych i linii produkcyjnych. Z powodzeniem też można ją używać do budowy przegród regałowych, pojemników transportowych, koszy wyspowych, półek siatkowych itp.

Produkcja – siatka zgrzewana jest tu bardzo powszechnie wykorzystywana, głównie z tego powodu, że materiał, z jakiego siatka zgrzewana jest stworzona (zarówno siatka stalowa zgrzewana, jak i siatka zgrzewana ocynkowana) pozwala na łatwą obróbkę różnego typu – spawanie, dogrzewanie, obcinanie, zaginanie, lakierowanie proszkowe itp.

Podsumowując, siatka zgrzewana zapewnia ogrom zalet, niezależnie od tego, w jaki sposób zamierzamy z niej korzystać. Zdecydowanie polecamy jej zakup!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.