Jesień w parku

Jesień zazwyczaj kojarzy się nam buro i deszczowo. Jednak jest to bardzo kolorowa pora roku. Babie lato, pomarańczowe i złote liście spadające z drzew. A gdyby tak ten spektakl przemycić cichaczem do domu?

Jak wybierać materiały do dekoracji

Wybór materiałów dekoracyjnych jest naprawdę duży. Możemy bazować tylko na samych naturalnych jak orzechy, kasztany, żołędzie, suszone trawy czy kolorowe liście. Ale też z powodzeniem łączyć do całości świece i bardziej egzotyczne dodatki jak brązowe kokosy. Dużo tez można dodawać sztucznych roślin jak chryzantemy, dynie czy jabłka.

Gdzie szukać materiałów do dekoracji

Spacer po parku, alejkami obsadzonymi różnymi gatunkami drzew jak chociażby klony, lipy, akacje, dęby, wiązy czy kasztany to idealna okazja do zebrania wielu ozdób jesiennych. Wystarczy tak naprawdę kieszeń kasztanów i bukiet liści aby już coś z nich stworzyć.

Co możemy kupić w sklepach

Jeśli chodzi o dodatki ze sklepów to od kolorowych kartek, które z powodzeniem można przerobić na liście po świeczki czy szklane naczynia, to wszystko może nam posłużyć za dodatki czy podstawę do kompozycji. Również możemy wykorzystać gotowe dekoracje ze sztucznych kwiatów i przerobić je dodając złotych liści. Należy wybierać jednak takie w kontrastowych kolorach do liści jak wrzosowy czy fioletowy, bordowy.

Jak tworzyć kompozycje na okna

Jeśli chodzi o okna to wszystko zależy czy możemy sobie pozwolić na usunięcie firanki. W innym przypadku będzie można część dekoracji położyć na parapecie, do tego wykorzystać firankę jako tło dla kompozycji z liści, a ewentualnie na szybie przymocować listki aby był ładny widok z zewnątrz.

Jak ozdobić okna bez firanki

Jeśli jest to możliwe to wtedy tylko wystarczy nawlec na nitkę w jednakowych odstępach kolorowe liście i zawiesić na karniszu układając na dwóch poziomach sznurki. Równie dobrze możemy umieścić też nawleczone gęsto na nitkę liście w postaci girlandy od jednej do drugiej krawędzi szyby jednak to pasuje raczej do wąskich okien.

Bardzo dużo pomysłów można znaleźć na takich portalach jak chociażby Pinterest.com, a nawet po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „ozdoby jesienne na okna” i wejść w grafikę . Znajdziemy tam masę pomysłów skąd możemy czerpać mnóstwo inspiracji.

One thought on “Jesienne dekoracje na okna”

  1. Jesienią uwielbiam właśnie liście. Są naprawdę piękne. Jednak nigdy nie myślałam aby je w domu wykorzystać do ozdób na okno. Zwykle właśnie w bukiet je komponowałam z kilkoma chryzantemami czy astrami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.