Rodzina

Większość z nas ma wolne weekendy i spędzenie tego czasu w zamknięciu w czterech ścianach to grzech niemalże śmiertelny. Leżąc do południa w łóżku wcale nie wypoczniemy lepiej niż gdybyśmy ten czas spędzili na świeżym powietrzu.

Deszczowa niedziela, co robić

Gdy cały tydzień praktycznie świeciło słońce, a od soboty kropi mniej lub bardziej intensywnie. Taki trochę koszmar człowieka na etacie. Jednak to nie znaczy, że od razu musi być to niedziela dla świata stracona.

Teatr, kino

Prysznic z nieba może co najwyżej  przydać się, ale tylko do nastrojowych spacerów we dwoje. Pod jednym parasolem. Za to rodziną w tym czasie można wybrać się do kina. Większość ma dla rodzin specjalne oferty poza tym honoruje kartę dużej rodziny jak na przykład kino we Wrocławiu, gdzie oprócz wspomnianej karty rodzina mniej płaci za bilety. Jeśli repertuar kinowy nam akurat nie odpowiada zawsze możemy zaglądnąć do teatru i wybrać coś, co każdemu się spodoba.

Gdy pada i nie jest to niedziela handlowa

A w kinie byliście akurat tydzień temu? Jest i na to sposób, po prostu zadzwońcie do znajomych i umówcie się na partyjkę planszówki. Albo spróbujcie swoich sił w rozgrywce jakiejś strategii. Dorośli kontra młodsi. Nie ważne kto wygra, ale za to wszyscy się będą nieźle bawić. Jeśli macie tolerancyjnych sąsiadów to można zawsze spróbować swoich strun w karaoke. Wystarczą tylko w miarę dobre mikrofony i Ultrastar. Na pewno szybko takiej niedzieli nie zapomnicie.

Pomysły na pogodny dzień

Kiedy słońce nas rozpieszcza nie warto marnować czasu. Wcale nie musimy wybierać się nie wiadomo gdzie od razu pokonując autem dziesiątki kilometrów. Prowadzenie to też jest wysiłek, a nam zależy na czystej rekreacji.

Dzieci

Piknik rodzinny

Niekoniecznie musi się odbywać poza miastem, ale jak mamy taką możliwość to dlaczego nie? Komunikacja miejska jest w każdym polskim mieście i z powodzeniem można z niej skorzystać. Wystarczy tylko spakować do plecaków obiad, kocyk i kilka zabawek dla najmłodszych, i w drogę! A celem może być nawet największy park w okolicy. Bez problemu można rozłożyć kocyk na trawie w cieniu drzew i oddać się bujaniu w obłokach, obserwowaniu przyrody.

Parki rozrywki i miejscowe atrakcje

Nie mamy co narzekać na parki rozrywki. Od wakeparków gdzie można poszaleć po wodzie po Eurolandię i tym podobne fantazje. Warto poszukać w swojej okolicy czegoś ciekawego. Poza tym niedziela to dzień festynów wiejskich, na których można skosztować tradycyjnych smakołyków czy poskakać w rytm muzyki. Polski folklor jest bardzo kolorystyczny i właśnie na tego typu imprezach można go poczuć całym ciałem.

Spotkania ze znajomymi, wyjście do parku na całodniowe obijanie boków czy spacer do kina pod parasolem to niewyszukane pomysły na spędzenie czasu z rodziną. I o to właśnie chodzi. Aby się dobrze bawić i cieszyć z drobnych przyjemności. Odpowiednio nastroić wieczór i z uśmiechem wstawać w każdy poniedziałek.

One thought on “Jak spędzić niedziele z rodziną”

  1. My całą rodziną korzystamy z uroków jesieni i jeździmy rowerem, zwłaszcza w niedziele. Polecam taką aktywność. A do kina też lubimy chodzić, ale tę przyjemność rezerwujemy sobie na deszczowe wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.