Storczyk

Wystrój dużej ilości biur kwiaty doniczkowe traktuje po macoszemu. Małe lub upchnięte gdzieś na boku czy parapecie. Nie stanowią głównej kompozycji we wnętrzach. Oczywiście może być całkiem inaczej.

Jakie wybrać kwiaty do biura?

Wszystko praktycznie zależy od wystroju wnętrza. A także od ilości światła naturalnego jakie doń dociera. Do miejsc słabo nasłonecznionych można dobrać zarówno rośliny kwitnące jak i zielone.

Po co w biurze rośliny?

Nie od dziś wiadomo, że otaczanie się żywymi kwiatami podnosi nastrój, uspokaja, skupienie wzroku na zielonych liściach pomaga zebrać myśli. Poza tym żywa zieleń w biurze podnosi jego prestiż i standard. Szczególnie o to powinno się zadbać w biurach często odwiedzanych przez klientów zwłaszcza w dużych miastach. Także jeśli prowadzi się biura serwisowe w Krakowie czy Warszawie warto zadbać o ten element wystroju.

Kwitnące rośliny do biura

Główną wadą roślin kwitnących są opadające kwiaty, które pozostawione wokół doniczki albo wiszące na roślinie wyglądają nieestetycznie. Dlatego warto unikać tych o drobnych płatkach i nie stawiać ich w trudno dostępnych miejscach. Z gatunków, łatwych w pielęgnacji o ślicznych kwiatach warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych.

Fuksje

Ich śliczne różowe i fioletowe kwiaty, nie rozpadają się na kilka płatków z osobna, można je bez większego nakładu pracy szybko pozbierać, poza tym wygląda naprawdę elegancko. Kwiat jest zazwyczaj dwukolorowy w odcieniach od bieli przez róż po fiolet z niebieskim włącznie.

Amaryllis

Z dużej cebuli wyrastają wąskie, ciemnozielone liście oraz sztywna łodyga z pąkami na samym końcu. Same kwiaty potrafię być naprawdę okazałe, w kształcie lilii i kolorach od praktycznie czystej bieli po mocno karminowy. Wyglądają bardzo dobrze w jasnych pomieszczeniach i od razu przyciągają wzrok.

Orchidee

Już praktycznie standardem są w biurach storczyki. Ich długo utrzymujące się kwiaty, duża odporność względem warunków oraz wybór kolorów sprawił, że jest to jeden z najczęściej spotykanych kwiatów. Jeśli chcemy się wyróżnić warto kupić sobie odmianę Dendrobium czy Cymbidium. Wymagają one może trochę więcej opieki, ale efekt murowany.

Kwiaty w biurze wpływają nie tylko na jakość pracy, ale też podnoszą standard wnętrza. Powinni o tym pamiętać Ci co często przyjmują u siebie kontrahentów. Także biura gotowe do wynajęcia powinny być zrobione na wysoki standard, co w pewnym stopniu uwzględnia też rośliny doniczkowe.

One thought on “Kwiaty doniczkowe kwitnące do biura”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.