Trzy rodzaje stelaży podtynkowych

Artykuł partnera.

Jeżeli zależy Ci na nowoczesnym wnętrzu łazienki o minimalistycznym i eleganckim wykończeniu- powinieneś bez wątpienia zaopatrzyć się w stelaż podtynkowy. Te uniwersalne rozwiązanie niesie za sobą wiele plusów zarówno tych funkcjonalnych jak i estetycznych. W naszym artykule postaramy się przedstawić Ci tak innowacyjny produkt jakim jest stelaż podtynkowy oraz jego zastosowanie!

Co to jest stelaż podtynkowy i do czego służy?

Stelaż podtynkowy, to przede wszystkim duże możliwości w aranżacji przestrzeni łazienkowej. Jest to rozwiązanie doskonałe do wnętrza każdej łazienki. Stelaż podtynkowy pozwoli Ci na zaprojektowanie schludnego i minimalistycznego wnętrza. Stelaż podtynkowy przede wszystkim pozwala ukryć mniej estetyczne elementy instalacji wodno-odpływowej w ścianie, dzięki czemu na zewnątrz widzimy tylko sam w sobie pięknie prezentujący się produkt. Są to metalowe ramy, na których montowana jest ceramika łazienkowa. Stelaż podtynkowy jest najbardziej powszechnie wykorzystywany do zabudowy spłuczki oraz zawieszenia na nim ustępowej miski WC. Takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane ze względu na swoje walory estetyczne, czyli brak widocznych, odkrytych rur. Ta metalowa konstrukcja, którą umieszczamy w ścianie doskonale pasuje do industrialnych, minimalistycznych oraz nowoczesnych wnętrz, dlatego jak ulał wpasowuje się w obecne trendy aranżacyjne łazienek. Stelaż podtynkowy świetnie sprawdzi się również w mniejszych łazienkach lub łazienkach w bloku. Dzięki ukrytej instalacji w ścianie zyskujemy więcej miejsca na przechowywanie oraz przestrzeń do swobodnego poruszania się. Stelaż podtynkowy również przyczynia się do prostszego utrzymania naszego WC w czystości! Jest to obecnie najczęściej wybierany wariant w każdym nowoczesnym wnętrzu. Wiele producentów oferuje w swoim asortymencie zakup zestawu, w skład którego wchodzi miska oraz stelaż. Zestaw miska ze stelażem to bardzo komfortowe i estetyczne rozwiązanie.

Stelaż podtynkowy służy głównie do podtrzymania umywalki czy muszli klozetowej. Zamontowana na nim ceramika pięknie się prezentuje na zewnątrz, a wszystkie mniej reprezentatywne elementy ukryte są w ścianie.

Czy można go zamontować w każdej łazience?

Stelaż podtynkowy jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że można go zamontować szybko i łatwo w każdej łazience. Nie jest ważne czy jesteśmy posiadaczami większego lub mniejszego wnętrza- takie rozwiązanie możemy zamontować w każdej przestrzeni i nie ma tutaj żadnych ograniczeń! Jednak montaż stelaża podtynkowego wymaga ingerencji w ścianie, dlatego ważne jest abyśmy wcześniej dokładnie wszystko rozplanowali, żeby żadne poprawki i ponowne kłucie w ścianie nie było potrzebne.

Ważne jest, aby przed zakupem stelaża podtynkowego dobrać odpowiedni produkt do swojej łazienki. Wyróżniamy na rynku stelaż podtynkowy do zabudowy suchej i mokrej. Stelaż do zabudowy suchej będzie świetnym wyborem, jeżeli w łazience znajdują się ściany płyt kartonowo-gipsowych lub murowane. Stelaż do zabudowy mokrej z kolei jest cięższym typek stelaża, który sprawdzi się tylko w ścianach murowanych.

Jeżeli marzymy o nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu wówczas stelaż podtynkowy powinien być naszym łazienkowym must have! Jednak jak każdy inny produkt musi być odpowiednio i dokładnie wybrany, aby wpasował się w potrzeby naszego pomieszczenia. Mamy nadzieję, że artykuł wgłębił Cię w temat stelaży podtynkowych i doskonale już wiesz na jaki rodzaj powinieneś się zdecydować. Życzymy udanych zakupów i zapraszamy na stronę in360.pl po zakup wymarzonych produktów łazienkowych oraz więcej porad!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.