Zainstalowana fotowoltaika

W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej coraz więcej osób rozważa inwestycję w fotowoltaikę. Opłaty za prąd pochłaniają znaczną część budżetów w polskich gospodarstwach domowych. Zarówno w połączeniu z innymi Odnawialnymi Źródłami Energii, jak i również bez względu na nie, panele fotowoltaiczne są w stanie uniezależnić Cię energetycznie od zmian rynkowych.

Czy fotowoltaika to opłacalna inwestycja?

Odpowiedź brzmi: to zależy – tak jak w wielu innych przypadkach. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim kwoty, jakie Twoje gospodarstwo domowe wydaje na opłaty związane z energią elektryczną. Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat ceny za prąd będą stale rosnąć. W takim przypadku ekspresowa inwestycja w panele fotowoltaiczne może zwracać się w jeszcze szybszym tempie. Dodatkową zaletą są dofinansowania oraz kredyty, które pokrywają część włożonych w fotowoltaikę pieniędzy. 

Więcej informacji na temat instalacji paneli PV znajdziesz na stronie: https://solarika.pl/.

Panele fotowoltaiczne z pompą ciepła – popularne połączenie

Aby jeszcze bardziej przyśpieszyć czas zwrotu inwestycji w Odnawialne Źródła Energii, do paneli fotowoltaicznych dodać można pompę ciepła. Taki duet zapewnia nie tylko samowystarczalność energetyczną, ale również alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania gospodarstwa domowego, takich jak na przykład piece zasilane węglem. W okresie letnim pompa ciepła może zadbać także o klimatyzowanie Twojego domu. Dzięki posiadaniu obu rozwiązań zmaksymalizujesz autokonsumpcję energii elektrycznej, produkowanej przez fotowoltaikę.

Dofinansowania na panele fotowoltaiczne

Od wielu lat w Polsce prowadzony jest program „Mój Prąd”. W tym roku można spodziewać się kontynuacji tego projektu. Na ten moment jednak nie wiadomo jeszcze, jak wysokie będą dofinansowania na panele fotowoltaiczne. Innymi sposobami na odzyskanie części funduszy włożonych w Odnawialne Źródło Energii są „Czyste Powietrze” oraz ulga termomodernizacyjna. W przypadku pompy ciepła, w szczególności wyróżnić można akcję „Moje Ciepło”.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne nadal będzie się zwracać

Jeśli tylko dysponujemy odpowiednim podłożem do postawienia instalacji fotowoltaicznej, nadal warto rozważać inwestycję w panele solarne. Nie zapowiada się, aby ceny energii elektrycznej miały maleć, więc pieniądze włożone w Odnawialne Źródła Energii mogą jedynie wzrastać na wartości. 

Nadal zastanawiasz się, czy uniezależnić się energetycznie? Odwiedź https://solarika.pl/fotowoltaika-dla-domu/ i rozwiej swoje wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.