Duża łazienka w której znajduje sie kabina prysznicowa

Zanim przejdziemy do rankingu, który i tak nie jest do końca uniwersalny, warto przyjrzeć się rodzajom kabin jakie mamy do wyboru. A jest z czego robić przegląd.

Rodzaje kabin prysznicowych

Jest kilka parametrów jakie możemy wziąć pod uwagę rozróżniając kabiny prysznicowe, od rodzaju brodzika albo jego braku po ścianki prysznicowe.

Rodzaje brodzików

Można mieć kabinę całkiem bez brodzika i w tym wypadku sprawa jest prosta.

Jeśli nie mamy zamiaru mieć brodzika to robimy tylko odpływ podpodłogowy i czyścimy same płytki. Odpada nam szorowanie całej wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni brodzika. Idealny wariant dla uczulonych na sprzątanie.

Brodzik duży akrylowy. Niektóre to wyglądają jak mała wanna. I czasem dzieci je do tego wykorzystują z powodzeniem. Brodziki też mogą mieć różne kształty od kwadratowych po okrągłe czy półokrągłe, a nawet ćwiartki idealnie mieszczące się w rogu łazienki.

Brodzik wpuszczony w podłogę. Zazwyczaj ma kilka cm głębokości i jest zamontowany równo z poziomem podłogi, a dno jest poniżej. Całkiem zgrabny i nie rzucający się w oczy brodzik idealny do minimalistycznych wnętrz.

Rodzaje ścianek prysznicowych

Drugim wariantem mającym ogromne znaczenie w przypadku prysznica są ścianki. Tu też jest całkiem zróżnicowany wybór.

Kabina wnękowa. W łazienkach gdzie jest wnęka albo specjalnie można dobudować taką ściankę i wtedy pozostaje zamontować tylko drzwi, najlepsze są wykonane z piaskowanego i hartowanego szkła. Takie wykonuje na przykład w hurtowni szkła.

Kabina ze ściankami. Wykonane one mogą być jak w powyższym przypadku z hartowanego szkła, czy tworzywa sztucznego. W tym wypadku najczęściej jest to akryl albo poliester. Jak wiadomo te dwa ostatnie materiały nie są zbytnio trwałe i szybko się brudzą. Więc jest to wersja ekonomiczna.

Kabina walk in. Zazwyczaj wystarcza tu zaledwie jedna ścianka, po której spływa woda. Ten typ kabin jest montowany do brodzików podpodłogowych albo wpuszczonych w podłogę. Nadaje się najlepiej do dużych łazienek czy pokoi kąpielowych.

Jak widać kabin do wyboru jest mnóstwo. Do tego dochodzi jeszcze wybór brodzika. Szczególnie w małych łazienkach nie mamy zbytniej możliwości jeśli chodzi o wybór. Akurat w takich najlepiej sprawdzi się taka wnękowa ze ścianką szklaną i brodzikiem podpodłogowym.

Artykuł pomogła zredagować Hurtownia Szkła R-K Glass.

Źródło:

One thought on “Jaka kabina prysznicowa lepsza”

  1. Faktycznie można się nie połapać, taki teraz mamy wybór. Mi zawsze się podobały takie z niskim brodzikiem, albo w ogóle bez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.