Zamontowane autometyczne rolety w oknach w salonie

Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej inteligentnych rozwiązań. Niektóre z nich stały się nawet codziennością, np. automatyczne rolety. Mają wiele sposobów zasilania i sterowania, ale jedną cechę wspólną – ich użytkowanie nie wymaga właściwie żadnego wysiłku. Jak działają automatyczne rolety? Wyjaśniamy w artykule.

Inteligentne sterowanie roletami

Automatyczne rolety to rozwiązanie, które na stałe weszło w skład wyposażenia nowoczesnych i inteligentnych domów czy mieszkań. System automatycznego sterowania jest prosty, intuicyjny, zapewnia Ci nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Co ważne, rozwiązania typu smart home to nie tylko możliwość zarządzania roletami, ale także oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, alarmem i monitoringiem w Twojej nieruchomości. Jak działa?

Najnowocześniejszym i najprostszym w obsłudze rozwiązaniem jest zarządzanie inteligentnym domem lub inteligentnym mieszkaniem z poziomu Twojego smartfona. Wystarczy połączenie z internetem i aplikacja, by łatwo zarządzać połączonym z nią sprzętem. Zresztą, w przypadku rolet automatycznych nie musisz nawet wydawać komend w aplikacji. Automatyczne zamykanie i otwieranie ich możesz zaplanować na wybrane godziny. Codziennie o wyznaczonej porze rolety podniosą się, a wieczorem zasuną, zapewniając Ci wypoczynek pozbawiony światła dochodzącego z zewnątrz.

Nawet jeśli nie ustalisz dla rolet pory automatycznego podnoszenia, wyposażenie w czujniki sprawi, że podniosą się one, kiedy słońce wstanie. Wszystkie sprzęty podłączone do smart home działają w sposób inteligentny. Sterowanie takimi roletami może się odbywać poprzez automatyzację ustaloną we wspomnianej aplikacji, ale można nimi także sterować samodzielnie lub poprzez panel ścienny. Możesz więc sterować roletami w swoim domu automatycznie lub manualnie, zdalnie – np. będąc w pracy czy na wyjeździe lub siedząc na kanapie w domu. Możesz też sterować wybranymi roletami, wybranymi grupami rolet (np. wszystkimi roletami na parterze domu) albo wszystkimi, w całym domu lub mieszkaniu jednocześnie.

Automatyczne sterowanie domem to nie tylko wykonywanie zaplanowanych czynności. Automatyka domowa potrafi także samodzielnie reagować, np. w przypadku zagrożenia. Kiedy w domu pojawi się dym, Twój smart home automatycznie podniesie rolety, otworzy okna i zwiększy bieg wentylacji. Jak widzisz inteligentny dom to nie tylko pełnia komfortu, ale także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dlaczego warto postawić na automatyczne rolety w systemie smart home?

Inteligentnie zarządzane, automatyczne rolety to nie tylko zasuwanie i rozsuwanie ich o wyznaczonych w aplikacji porach i ochrona od światła. Spędzając czas w domu podczas upałów, możesz zasunąć rolety, nie ruszając się z kanapy. Osłonią one wnętrze przed promieniami słonecznymi, a szyby nie nagrzeją się, ponieważ będą osłonięte od zewnątrz. Takie rolety potrafią także ochronić nas przed włamaniem i odciąć od hałasów dochodzących z zewnątrz. A to nie koniec ich zalet.

Jeśli planujesz budowę inteligentnego domu, projekt powinieneś przygotować już na etapie budowy. Dzięki temu od razu po wprowadzinach będziecie mogli całą rodziną korzystać z najnowocześniejszych i bardzo wygodnych rozwiązań – samodzielnie otwierających i zamykających się okien, automatycznego nawadniania ogrodu czy zraszania trawnika.

Podsumowując, rozwiązania typu smart home zapewniają Ci wygodę użytkowania, pełną automatyzację rozwiązań – od alarmu i monitoringu poprzez oświetlenie, ogrzewanie, nawadnianie ogrodu, aż po otwieranie i zamykanie okien i rolet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.