zegar z drewna, przedpołudnie

Któż dziś wyobrazić może sobie codzienne funkcjonowanie bez możliwości kontroli czasu i świadomości, która jest teraz godzina? Chyba nikt. Zegar to niezastąpiony czasomierz, ułatwiający życie każdemu z nas.

Zegar w dekoracji

Zegar jednak nie spełnia wyłącznie funkcji informacyjnej. Jest on także świetnym elementem dekoracyjnym, który istotnie potrafi odmienić charakter każdego wnętrza. Jest wiele rodzajów zegarów i stylów, w jakich można je kupić. Najpopularniejsze są zegary stojące i ścienne dostępne w stylistyce klasycznej, vintage, skandynawskiej, industrialnej lub nowoczesnej. Osoby ceniące klasykę, zawsze mogą zdecydować się na drewniany zegar z kukułką, który świetnie wpisze się w klasyczną aranżację wnętrza.

Zegar ścienny

Zegary ścienne kojarzone są zwykle z kształtem koła – każda minuta i godzina to kolejny krąg zataczany przez wskazówki. Zegary ścienne występują jednak w wielu różnych kształtach. Dostępne są w kształcie prostokąta, kwadratu, owalu oraz w zupełnie niestandardowych formach. Zegary ścienne różnią się także materiałem, z którego zostały wykonane. Zegar może zostać zrobiony z drewna, szkła, metalu, plastiku czy chociażby papieru. Istotny jest także zapis godzin – można wybrać cyfry arabskie, rzymskie, zdecydować się na zegar, na którym godziny będą oznaczone symbolicznie albo sięgnąć po taki, którego tarcza będzie w zupełności gładka.

Zegar z drewna

Drewno nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze znajdzie swoje miejsce w aranżacji każdego wnętrza. Zegar wykonany z drewna jest niezwykle stylowy i klasyczny. Decydując się na drewniany zegar ścienny możemy być pewni, że przykuje wzrok niejednej osoby i stanowić będzie bardzo ciekawy dodatek. Zawsze należy pamiętać, że kolor i kształt zegara powinien pasować do pozostałych elementów pomieszczenia i odpowiednio z nimi współgrać. I tak na przykład duży zegar ścienny lepiej wyglądać będzie przy niewielkiej ilości dodatków – nie powinien zostać nimi przytłoczony. Z kolei zegar z mniejszą tarczą i mocno zaznaczonym wzorem wokół niej świetnie wpisze się we wnętrze nowoczesne. Jeśli zostanie umieszczony w dobrym miejscu niewątpliwie zwróci na siebie uwagę.

Wiele sklepów w swej ofercie posiada także drewniane zegary dla dzieci, które mogą je zainteresować i jednocześnie ułatwić naukę odczytywania godziny.

Aby odmienić wnętrze potrzeba na prawdę niewiele, a praktyczny drewniany zegar na pewno świetnie poradzi sobie z tym zadaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.