Meble w mieszkaniu.

Artykuł partnera.

Wybór nowych mebli do pomieszczenia czy nawet do całego mieszkania bywa zajęciem bardzo ekscytującym, jak w każdym przypadku, gdy realizuje się własne wizje. Oto nadchodzi moment, gdy wygląd naszego otoczenia będzie zależał od nas samych. Wśród osobiście wybranych sprzętów spędzać będziemy większość doby i to najprawdopodobniej przez najbliższych parę lat. O czym pamiętać przy zakupach, żeby uniknąć przykrych wpadek, powodujących dyskomfort a czasem nawet niespodziewane wydatki?

Etap planowania

Jest to niewątpliwie jeden z przyjemniejszych momentów, bo można roztaczać przed sobą różne wizje a na dodatek często je zmieniać. Żeby jednak ten etap nie trwał wiecznie, warto zadać sobie na początek zadać sobie kilka ważnych pytań. Może są one nieco banalne, jednak odpowiedzi na pewno pomogą obrać słuszny kierunek działania:

  1. Jakie potrzeby mają zaspokoić nowe meble? Czy muszą w jakiś sposób tylko zapełnić przestrzeń, czy może maja służyć do wypoczynku lub pomieszczenia różnych innych przedmiotów?
  2. Oczekiwania wobec mebli. Istotne są zarówno parametry techniczne, sposób wykonania, ogólna estetyka oraz wszelkie funkcjonalne rozwiązania.
  3. Jakie gabaryty musi mieć mebel, aby zmieścił się w przestrzeń, którą dysponujemy?

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą w usystematyzowaniu priorytetów w czasie konkretnych zakupów. Przy rozważaniu rozmiarów sprzętów warto uzmysłowić sobie czy przyszli użytkownicy należą do osób niskich czy wysokich. Na pewno będzie mieć to znaczenie przy wyborze łóżek, krzeseł, biurek i kanap.

Stylistyka i charakter wnętrza

Przy wyborze mebli i dodatków, sprawą nadrzędną jest trzymanie się jednej stylistyki. Albowiem mało jest spraw tak niewłaściwych w projektowaniu wnętrz, jak pomieszanie stylów i trendów. Niekiedy takiego rodzaju sytuacje występują, jednak jest to działanie zamierzone i dokładnie przemyślane. Niemniej jednak takie działania trzeba pozostawić wytrawnym projektantom wnętrz. W działaniu na własną rękę warto zaufać uznanym i wypróbowanym zasadom. Oczywiście nie każdy urodził się z gotowymi zdolnościami w temacie urządzania mieszkań. Jednak w dzisiejszych czasach istnieje sporo wydawnictw wnętrzarskich, jest wiele tematycznych stron w Internecie, dlatego też urządzić mieszkanie ze smakiem i jednorodnie stylowo to nie takie znów wielkie wyzwanie.

Jakość i cena

Bardzo często bywa tak, że celny wybór mebli nieznacznie ograniczają możliwości finansowe. Zasadą jest, że jakość ma swoją cenę i decydując się na tańsze rozwiązania, trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia mniejszego lub większego zużycia sprzętów w krótkim czasie. Oszczędzanie na jakości jest oszczędnością pozorną. Kupując meble z dobrych materiałów i na dodatek solidnie wykonane, mamy pewność, że posłużą nam one długi czas. I tak zazwyczaj bywa. Solidne sprzęty nie wymagają szybkiej wymiany i wciąż wyglądają jak nowe.

Ergonomia sprzętów

Ergonomia jest tym, czym zaczęto interesować się stosunkowo niedawno. W całej sprawie chodzi o to, żeby użytkowanie mebla było wygodne. Jego kształt i funkcje powinny być rozplanowane w ten sposób, aby zwykłe używanie nie pociągało za sobą zbyt wielu skomplikowanych i powtarzających się czynności. Ergonomia dotyczy również prawidłowego rozplanowania ustawienia poszczególnych sprzętów. Nie mogą być umieszczone w ten sposób, by ich używanie niosło za sobą konieczność niepotrzebnego przemierzania dodatkowych metrów.

Sprawdź też ofertę sklepu https://www.edinos.pl.

One thought on “Zasady do przestrzegania przy zakupach mebli”

  1. Przy wybieraniu mebli do mojego domu nie było wcale łatwo dobrać wszystko tak jak chciałam, żeby to wyglądało. Na szczęście wszystko do siebie pasuję a ceny nie były tak duże jak sie spodziewałam. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.