Rolety w oknie

Północna ekspozycja okien w pomieszczeniu to duże wyzwanie przy wyborze odpowiedniej rolety. Ograniczony dostęp naturalnego światła w ciągu dnia to duży plus przy wysokich temperaturach na zewnątrz i dużym nasłonecznieniu, ale i duża wada zimą, gdy dni słoneczne są na wagę złota. W efekcie, w pochmurne chłodne dni pomieszczenie jest mało doświetlone albo wcale. Stając przed wyborem rolet do okien skierowanych na północ należy zatem pamiętać, że nie powinny one zbytnio zaciemniać pomieszczenia, a jedynie tworzyć efekt delikatnej przesłony, maksymalnie przepuszczającej promienie słoneczne.

Rolety wolnowiszące – klasyka zawsze w modzie

Ten typ przesłony okiennej jest najbardziej rozpowszechniony i uniwersalny. Do wyboru mamy bogatą paletę kolorów i wzorów tkanin, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza, przez co roleta staje się również dekoracją. Są łatwe w pielęgnacji i montażu. Mogą być montowane bezpośrednio we wnęce okiennej lub poza nią, najczęściej do ściany. Świetnie sprawdzają się na dużych powierzchniach szklanych i biurowych. W pomieszczeniach ciemnych, niedostatecznie oświetlonych, najlepiej sprawdzą się rolety z tkaniną o cienkim splocie, a także w jasnym kolorze, by zapewnić dostęp jak największej ilości naturalnego źródła światła.

Rolety dzień i noc – świetne rozwiązanie zarówno dla domów, jak i biur

Rolety dzień i noc weszły na rynek z wielkim impetem i bardzo szybko skradły serca klientów. Ich innowacyjne wykonanie – ułożone naprzemiennie pasy tkaniny prześwitującej i zaciemniającej – to gwarancja komfortu z użytkowania. W łatwy sposób możemy dostosować ułożenie pasów na rolecie do pory dnia – gdy chcemy przepuścić światło słoneczne do pomieszczenia, ustawiamy pasy zaciemniające naprzeciwko siebie, jeśli zaś chcemy całkowicie zasłonić okno, ustawiamy pasy zaciemniające jeden na drugim. Montaż tego typu rolet może odbywać się bezinwazyjnie poprzez przyklejenie jej do ramy okna lub listwy przyszybowej. Rolety dzień i noc, pod kątem funkcjonalności, bardzo przypominają zarówno firanki, zasłony, żaluzje, jak i verticale – i właśnie to wpływa na ich innowacyjność, natomiast bogactwo kolorów tkanin sprawia że są bardzo uniwersalne w dopasowaniu do designu wnętrza. Ten typ rolet doskonale się sprawdzi na oknach z północną ekspozycją, dzięki temu że przy odpowiednim ustawieniu pasów, można wpuścić do wnętrza maksymalną ilość światła słonecznego.

Rolety rzymskie – eleganckie i praktyczne

Rolety rzymskie dobrze sprawdzą się we wnętrzach eleganckich i gustownych. Doskonale ocieplają pomieszczenie, z powodzeniem zastępują wizualnie i praktycznie firankę, zwłaszcza że do wyboru mamy bogatą paletę kolorów i wzorów. Bardzo popularne ostatnio zawieszanie rolety rzymskiej na karniszu jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w kuchni czy łazience, do tego nie trzeba jej montować do okna ani do ściany. Decydując się na roletę rzymską w pomieszczeniu z bardzo ograniczonym nasłonecznieniem w ciągu dnia, wybierajmy tkaniny o cienkim splocie, typowe dla firanek, tym bardziej że ilość wzorów tkanin zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Jeżeli zaś zależy nam na zaciemnieniu wnętrza, postawmy na tkaniny o grubym splocie, które świetnie się spisują w bardzo upalne dni, znacząco obniżając temperaturę wewnątrz budynku.

Szeroki wybór rolet można znaleźć w ofercie sklepu Solaro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.