Klucze do domu z ciekawą zawieszką

Budowa domu to nie lada wyzwanie, zarówno absorbujące nasz czas jak i drenujące nasz portfel. Warto jednakże dokładnie wszystko na samym początku zaplanować, tak abyśmy później nie żałowali pewnych rozwiązań. Biorąc pod uwagę fakt, że, z wykorzystaniem dzisiejszych technologii można wybudować niezwykle energooszczędny, a co za tym idzie także ekonomiczny dom, warto zastanowić się w co warto zainwestować już na etapie budowy.

Artykuł sponsorowany

Warto szukać rozwiązań „szytych na miarę” dzisiejszych czasów, które oferuje m.in  schneider-electric.com. Jest to firma zajmująca się sprzedażą technologii pozwalających na automatyzację domów jednorodzinnych jak i budynków użytkowych. Niektóre z rozwiązań są pierwszym krokiem do zmniejszenia opłat za media w przyszłości.

Rozwiązaniem, na które warto zwrócić szczególną uwagę jest z pewnością smart panel. Jest to bowiem energooszczędny system, do którego podłącza się wszystkie urządzenia w naszym domu a nawet i systemy grzewcze oraz wodno-kanalizacyjne. Dzięki temu systemowi w jednym miejscu będą zbierane wszystkie dane na temat zużycia różnych surowców i materiałów przez nasz dom, ich koszt, a także zostanie dokonana analiza energooszczędności. Tym samym, będziemy wiedzieli, na czym będziemy mogli zaoszczędzić, w którym miejscu ograniczyć koszty, bądź co powinniśmy zrobić, aby nasze rachunki były tańsze.

Inną skuteczną formą inwestycji jest system KNX, który także z powodzeniem sprawdzi się w każdym domu. Pamiętajmy także między innymi o ogrzewaniu podłogowym, czy też innych urządzeniach potrafiących odciążyć nas w comiesięcznych rachunkach. Ciekawym pomysłem jest, chociażby zakup watomierza — koszt ok. 30-40 zł. Dzięki niemu możemy sprawdzić, ile energii pobierają urządzenia i sprzęty domowe. I tak tez na przykład wentylator, który często użytkowany jest w ciągu lata pobiera około 25 W. Suszarka do warzyw i grzybów, niezastąpiona przy suszeniu grzybów z leśnych łowów, pobiera już około 350W. Zdecydowanie więcej, bo aż około 1850W pobiera … czajnik elektryczny! Warto pobawić się trochę i posprawdzać jakie obciążenie powoduje, każdy ze sprzętów, które z nich możemy użytkować rzadziej, a które możemy wymienić na bardziej energooszczędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.