Inwestowanie w termoregulator z kotłem na paliwo

Kocioł na paliwo stałe, jego odpowiedni dobór i właściwy montaż instalacji centralnego ogrzewania to niezwykle istotne elementy podczas budowania lub modernizacji domu. Nie mniej ważna jest jednak odpowiednia konserwacja, dzięki której możemy wydłużyć żywotność kotła i instalacji c.o., a także – zaoszczędzić na ogrzewaniu! Jak to działa?

Kotły na paliwa stałe to nowoczesne, w dużej mierze zautomatyzowane urządzenia, które – jeśli pochodzą od doświadczonego producenta – służą bezawaryjnie przez wiele lat. Istnieją jednak sposoby na to, by dodatkowo?? wydłużyć ich żywotność i sprawić, by były jeszcze bardziej ekonomiczne i wydajne! Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi niewielkie urządzenie!

Termoregulator – dlaczego warto go zainstalować?

Termoregulator warto zainstalować z kilku powodów. Warto jednak pamiętać, że jest to urządzenie stosowane w instalacjach c.o. z wykorzystaniem zbiorników buforowych – w każdego typu instalacji, niezależnie od jej rodzaju. Wpływa on na optymalne ładowanie buforu jako magazynu energii, a także chroni powrót kotła przed zbyt niską temperaturą czynnika powracającego grzewczego z instalacji.

Termoregulator realnie wydłuża żywotność kotła oraz przyczynia się do zmniejszenia ilości spalonego paliwa. Pozwala nie tylko na zabezpieczenie powrotu kotła, ale także na optymalne wykorzystanie momentu jego sprawności, odbioru ciepłej wody i zminimalizowanie niszczącego działania korozji niskotemperaturowej. Co więcej, eliminuje także zjawisko kondensacji.

Ponadto, powoduje szybsze wygrzewanie kotła, a także pozytywnie wpływa na ograniczenie emisji pyłów przez stałe utrzymanie wysokiej temperatury na powrocie z instalacji do kotła (a co za tym idzie – także zmniejszenie ilości zużywanego paliwa). Szukasz godnego zaufania termoregulatora, który spełni Twoje oczekiwania? Wejdź na … i dowiedz się więcej.

Bufor ciepła – jakie ma zalety?

Warto pamiętać o tym, że zainstalowanie w systemie grzewczym zbiornika buforowego wraz z termoregulatorem pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania – nawet o 50 procent! By utrzymać ciepło, instalacja bez zbiornika buforowego musi być uruchamiana kilka razy na dobę, co prowadzi do większego zużycia paliwa.

Bufor ciepła jest niezwykle prostym rozwiązaniem. Na dodatek przynosi szereg korzyści – nie tylko oszczędności na ogrzewaniu. Dzięki niemu palenie drewnem lub węglem jest niemal tak czyste i wygodne jak zautomatyzowanym kotłem z podajnikiem.

Nic dziwnego, że są one stosowane powszechnie w Europie. W Polsce, niestety, wciąż są rzadkością choć przynoszą wymierne korzyści w oszczędnościach i jakości powietrza. Po więcej informacji zapraszamy na stronę defro.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.