Kwiaty róży

Bądźmy szczerzy utrzymanie pięknego ogrodu wcale nie jest łatwe. Szczególnie duży problem mają osoby bez dużego doświadczenia czy też wiedzy na temat uprawy. Aby nasz ogródek prezentował się pięknie, niejednokrotnie musimy przez wiele lat uczyć się słynną już metodą prób i błędów, ale i poświęcać dużą ilość czasu. Efekty? Nie zawsze zadowalające. Być może przyczyną jest chęć uprawiania roślin, które zwyczajnie są trudne w uprawie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, w którym doradzimy Wam, jakie rośliny wybierać. Dzięki temu pielęgnacja ogrodu nie będzie czasochłonna.

Jakie rośliny warto wybrać i o czym należy pamiętać?

Rośliny egzotyczne często mają specjalne wymagania, ale i konieczne jest stosowanie specjalistycznych nawozów. Niestety u tych przedstawicieli flory ciężko znaleźć gatunki, z którymi poradzi sobie ogrodowy laik. Dlatego też radzimy Wam wybierać kwiaty, które zdecydowanie łatwiej się uprawia, a przy tym efekty są naprawdę świetne. Oczywiście najlepiej, aby jeszcze przed powstaniem ogródka dokładnie go rozplanować. Jednak jeżeli tego nie zrobiliście, to nic nie szkodzi, wystarczy tylko odrobina sprytu. Aby w przyszłości oszczędzić sobie kolejnych prac czy też kosztów z tym związanych, lepiej wybierać takie rośliny, z którymi każdy z nas sobie poradzi.

Znane i łatwe w uprawie gatunki kwiatów

Ciekawym wyborem są aksamitki. Są to żółte bądź też pomarańczowe kwiaty, które nie mają tak naprawdę specjalnych wymagań. Wystarczy tylko przygotować rabatkę. Może być to także kępa na trawniku. Nie musicie także stosować specjalnych rodzajów gleb. Ważne, aby uprawiać je w dobrze nasłonecznionych miejscach. Aksamitki są niezwykle pożyteczne w ogrodzie, gdyż odstraszają szkodniki, np. mszyce. Również bardzo łatwe w uprawie są nagietki, które dodatkowo niezwykle intensywnie pachną. Co także bardzo ciekawe mogą same się rozsiewać. Wystarczy tylko umieścić rabaty w dobrze nasłonecznionym miejscu, gdzie występuje dodatkowo stosunkowo duża wilgotność gleby. Kolejnym ciekawym wyborem są piwonie. Co ciekawe w tym samym miejscu mogą rosnąć nawet przez 15 lat, tworząc fantazyjne, kolorowe bukiety.

Mało znane, ale bardzo łatwe w uprawie rośliny

Oczywiście nie musicie wybierać bardzo popularnych i znanych niemal każdemu kwiatów. Możecie także postawić na rośliny mało znane, ale także niezwykle łatwe w uprawie oraz finezyjne. Ciekawym wyborem na pewno jest przywrotnik, który doskonale wypełnia luki między drzewami, a jednocześnie może tworzyć tło dla innych roślin. Kolejnym przykładem na pewno jest kokoryczka. Jest to bardzo mała roślina, która idealnie pasuje do minimalistycznych i subtelnych ogrodów, a przy tym nie wymaga jakiejkolwiek pielęgnacji. Przy oczku wodnym doskonale prezentują się efektowne niebieskie kwiaty, czyli irysy. Można także wybrać aster amerykański, którego nie trzeba pielęgnować, a mimo to tworzy niemal ściany kolorowych kwiatów, które przyciągają uwagę.

Rośliny cebulowe w ogrodzie – czy są trudne w uprawie?

Niezwykłym pięknem, ale i oryginalnością na pewno wyróżniają się też rośliny cebulowe. Przykładem może być szafran, który pochodzi ze Starożytnego Egiptu. Niestety większość odmian tego kwiatu jest pracochłonna w uprawie, ale jednocześnie kwiat nie jest wymagający pod względem stanowiska czy odczynu gleby. Któż z nas nie lubi tulipanów? Niewątpliwie i one stanowią niebywałą ozdobę ogrodu. Można je sadzić jesienią, tak aby cieszyły oczy intensywnymi barwami na wiosnę. Co ważne, tulipany możemy sadzić pojedynczo, ale także tworzyć kolorowe kompozycje. Dużą różnorodność odmian znajdziecie na stronie cebulki-kwiatowe.pl. Ogólnie można przyjąć, że uprawa tulipanów jest bardzo łatwa, przy czym koniecznie należy przestrzegać czasu sadzenia. Najlepiej wybrać wrzesień bądź październik. Dzięki temu wiosną będziemy mogli zachwycać się ich pięknem.

Korzystając z naszego poradnika, macie pewność, że Wasz ogród będzie pięknie się prezentował, a jednocześnie nie będziecie musieli spędzać wielu godzin na uprawie ani też kupować bardzo drogich nawozów. Pamiętajcie jeszcze o wyborze właściwego stanowiska. Jeżeli jesteście dopiero na etapie planowania ogródka, to zawsze możecie podzielić go na strefy, gdzie będziecie sadzić różne rodzaje roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.