Beton architektoniczny w kuchni

Artykuł partnera.

W domowych wnętrzach lubimy wrażenie przestronności. Jest to szczególnie pożądane w niewielkich mieszkaniach, chociażby skromnych kawalerkach. Szukamy sposobu na to, by optycznie powiększyć takie pomieszczenia. Jedną ze sprawdzonych metod jest zastosowanie okładzin ryflowanych i lameli ściennych. Na rynku mamy jednak do wyboru nie tylko te np. bazujące na drewnie. W modzie są od jakiegoś czasu produkty, które powstają z naturalnego surowca, jakim jest beton architektoniczny. Dlaczego warto na nie postawić? Jakie efekty można uzyskać z ich zastosowaniem? Przyjrzyjmy się!

Produkty z betonu architektonicznego

Beton architektoniczny to materiał bardzo trwały, wytrzymały, niepodatny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest przy tym niezwykle estetyczny, a zarazem minimalistyczny. Prostota w połączeniu z oferowanymi szarościami betonu sprzyja tworzeniu przytulnych, ciepłych, do tego praktycznych aranżacji.

Ten materiał coraz rzadziej kojarzy się z surowością i wrażeniem wprowadzania zimna do wnętrz. Można go zestawiać z innymi materiałami, a w przypadku okładzin ryflowanych i lameli ściennych mamy do czynienia z produktami, które potrafią urozmaicić każdy wystrój wnętrza.

Dynamika i przestronność

Stawiając na okładziny ryflowane, czyli panele z podłużnymi rowkami, zyskujemy na produktach, które mogą zagościć na jednej lub wielu ścianach, a nawet na suficie. Z kolei lamele ścienne mogą dodatkowo zostać wykorzystane jako ścianki działowe – co daje funkcjonalne i ciekawe wizualnie rozwiązanie.

Oba produkty wprowadzają dynamikę do wnętrz. Tak wykończone lub udekorowane pomieszczenia sprawiają wrażenie bardziej przestronnych, mniej statecznych. Daleko im do nudnych i banalnych. To proste rozwiązanie, dzięki któremu domownicy oraz goście zastanawiają się, co tak przyciąga uwagę i zachęca do poznania materiału, jakim jest beton architektoniczny.

Tak wykonane zarówno okładziny ryflowane, jak i lamele ścienne są bezproblemowe w montażu, co jeszcze mocniej wpływa na zainteresowanie nimi, jako materiałami wykończeniowymi. Możliwości aranżacyjne są niemalże nieograniczone, a produkty te sprawdzają się w dowolnym wystroju. Tylko od użytkowników zależy, jakiego ostatecznego kształtu nadadzą aranżacji, w której znajdą się panele ryflowane lub lamele ścienne.

Jakość idąca w parze z ceną

Jak wybierać i gdzie kupować? Niezależnie od tego, na który produkt stawiamy, warto szukać oryginałów, wysokiej jakości, a nie najniższej ceny. Szybko się bowiem przekonamy, że to, co tanie, wcale nie oferuje trwałości i estetyki, na której zależy użytkownikom.

Odpowiednie produkty, które wyróżniają się właściwościami, uniwersalnością oraz wyjątkową estetyką można znaleźć w formie Steinhorn. Jest to producent stawiający na najlepsze materiały, realizację indywidualnych projektów, nawet tych najbardziej nietypowych, a do tego ceny, które zdecydowanie odzwierciedlają wszystko to, co są w stanie zaoferować precyzyjnie wykonane lamele ścienne i okładziny ryflowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.