Kran w kuchni z którego leci ciepłą woda dzięki ogrzewaczowi wody

Każdy z nas potrzebuje dostępu do ciepłej wody, by móc komfortowo funkcjonować. Niekiedy budynki nie posiadają podpięcia do sieci z ciepłą wodą, przez co trzeba się o nią zatroszczyć osobiście. W tym celu można wykorzystać m.in. ogrzewacze wody, które są wygodnym rozwiązaniem do domów, domków letniskowych czy budynków, gdzie nie potrzebujemy lub nie mamy możliwości zainstalowania kotła do podgrzewania wody.

Ogrzewacze wody – co to?

Jest to urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje służy do podgrzania wody, do zadanej przez użytkownika temperatury. Z racji swojej funkcjonalności wykorzystuje się je jako dodatkowe lub główne źródło ciepłej wody użytkowej w budynku. Ogrzewacze wody dostępne są w dwóch wariantach zasilania: elektrycznym oraz gazowym.

Dostępne pojemności pozwalają na dostarczenie odpowiedniej ilości wody dla szacunkowej ilości osób. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę realne zużycie i częstotliwość wykorzystywania ciepłej wody użytkowej.

Najczęściej są to urządzenia montowane naścienne, jednak ta musi mieć odpowiednie parametry, by utrzymać ogrzewacz wody, który może ważyć nawet kilkaset kilo, kiedy jest napełniony wodą.

Gdzie wykorzystuje się ogrzewacze wody?

Używa się ich wszędzie tam, gdzie pojawia się zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Często spotykane są np. w domkach lub domach letniskowych, które nie wymagają ogrzewania np. w postaci kotła, ale nie posiadają dostępu do ciepłej wody z sieci. Wtedy ogrzewacze wody sprawdzają się idealnie. Pozwalają na zapewnienie odpowiedniej do zapotrzebowania ilości c.w.u. i mogą być zamontowane blisko źródła poboru wody, przez co czas jaki jest potrzebny do przelania wody ze zbiornika do kranu jest krótszy, a my szybciej cieszymy się ciepłą wodą.

Ile kosztują ogrzewacze do wody?

Ceny są mocno uzależnione od pojemności, źródła zasilania oraz producenta. Jednakże podstawowe urządzenia można znaleźć już za kilkaset złotych. Oczywiście przy wyborze należy uwzględnić odpowiedni litraż, ponieważ zakup tańszego urządzenia o mniejszej pojemności może okazać się nietrafionym pomysłem, ze względu na utrudnione korzystanie i ograniczenie w ilości potrzebnej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.