drzwi od domu z kluczem w zamku

Artykuł sponsorowany.

Popyt na nowe mieszkania w Szczecinie stale rośnie – nawet pomimo pandemii sytuacja nie uległa zmianie. Każdy, kto ma w planach nabyć tego typu nieruchomość w stolicy województwa zachodniopomorskiego, koniecznie powinien pamiętać o paru ważnych sprawach.

Nowe mieszkanie w Szczecinie – sposób finansowania

Jak informują przedstawiciele firmy deweloperskiej Ronson, część mieszkań w Szczecinie kupowana jest za gotówkę. Nie każdy może jednak może sobie na to pozwolić, w związku z czym konieczne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. W związku z pandemią banki niestety zaostrzyły kryteria i o kredyt jest teraz znacznie trudniej niż parę lat temu. Z tego względu warto solidnie przeanalizować swoją sytuację finansową i określić zdolność kredytową – kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie.

Nowe mieszkanie w Szczecinie – wybór lokalizacji

 Lokalizacja to jeden z kluczowych czynników branych pod uwagę przy zakupie mieszkania od dewelopera. Warszewo to doskonały przykład świetnej lokalizacji w Szczecinie – osiedle rozwija się bardzo dynamicznie i jest tu realizowanych sporo inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście jest przeznaczenie nieruchomości – pod nieco innym kątem kupuje się mieszkania dla siebie i rodziny, a inaczej myśli się o lokalach na wynajem. Ponadto warto sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – jeśli w momencie zakupu okolica nie wydaje się zbyt atrakcyjna, to już za parę lat może ulec to zmianie.

Nowe mieszkanie w Szczecinie – jaki deweloper?

 Na terenie Szczecina działalność prowadzi wiele firm deweloperskich. Przed nawiązaniem współpracy z jedną z nich należy ją sprawdzić pod kątem wiarygodności. Trzeba się dowiedzieć, w jakiej kondycji finansowej znajduje się dany deweloper i jakie przedsięwzięcia już zrealizował. Bardzo ważne jest też to, czy jest on właścicielem lub użytkownikiem wieczystym gruntu wybranej nieruchomości, oraz czy działka, na której powstaną mieszkania, ma uregulowany stan prawny.

One thought on “Nowe mieszkanie w Szczecinie – o tym pamiętaj przed zakupem!”

  1. Szczecin to przepiękne miasto. 🙂 Moim zdaniem jedno z najpiękniejszych w Polsce. Mieszkanie w tym mieść to moje marzenie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.