warszawa z lotu ptaka

Nieruchomość od dewelopera to opcja często wybierana przez osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Warszawie. Warto pamiętać o paru istotnych kwestiach, dzięki czemu zakup okaże się strzałem w dziesiątkę.

Porównanie ofert i weryfikacja dewelopera

W Warszawie realizowanych jest mnóstwo inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego. Oferty deweloperów różnią się pod względem zawartości oraz ceny. W pierwszej kolejności należy przeanalizować rozmaite opcje, mając przy tym na uwadze indywidualne preferencje oraz możliwości finansowe. Kolejnym krokiem jest weryfikacja wybranego dewelopera. Powinien odznaczać się on doświadczeniem i stabilnością finansową, a także posiadać wszystkie niezbędne zezwolenia. Eksperci z firmy Ronson podkreślają, że niezwykle istotne są kwestie odnoszące się do stanu prawnego gruntu, na którym powstanie nieruchomość.

Lokalizacja i udogodnienia

Lokalizacja to bardzo ważne kryterium przy wyborze mieszkania. Bułgarska i inne atrakcyjne miejsca w Warszawie, gdzie deweloperzy podejmują budowę, cieszą się wśród nabywców ogromnym zainteresowaniem. Lokalizacja mieszkania w dużym stopniu uzależniona jest od jego przeznaczenia. Inaczej kupuje się mieszkania pod wynajem, a inaczej w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych singla czy rodziny. Niemniej w każdym przypadku liczą się udogodnienia takie jak np. place zabawa dla dzieci, tereny zielone czy bliskość przystanków komunikacji miejskiej.

Umowa z deweloperem

Nowe mieszkania dostępne są w stanie deweloperskim lub wykończone pod klucz. Oba te rozwiązania mają plusy i minusy, ale bez względu na to, na które z nich padnie wybór, konieczne jest dokładne zapoznanie się z umową. Dokument określa m.in. zasady dokonywania wpłat na rachunek powierniczy dewelopera, zakres prac, rodzaj materiałów, termin ukończenia inwestycji i oddania mieszkania do użytku. Istotne są też zapisy dotyczące kar umownych oraz reklamacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować umowę z prawnikiem, gdyż niejasności mogą pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.

One thought on “Mieszkanie od dewelopera w Warszawie – o czym pamiętać przy zakupie?”

  1. Kocham Warszawę, Przeprowadziłam się tutaj jakiś czas temu i jestem zachwycona tym miastem! Szykuję się właśnie na kupno mieszkania tutaj. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.