Zastosowany membrant płynny na dachu budynku

Artykuł partnera.

Materiały budowlane z każdym rokiem są coraz bardziej dopracowywane, technologia idzie do przodu i opracowywane w specjalistycznych laboratoriach rozwiązania, są przekładane na coraz to nowocześniejsze i trwalsze materiały. W przypadku dachów jest podobnie. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się ostatnio stosowanie membran płynnych nakładanych wałkiem bądź natryskowo. To rozwiązanie z przytupem wchodzi na rynek dzięki swojej odporności i trwałości. Membrany płynne mogą być wykorzystywane zarówno do nowych dachów, jak i do już istniejących, wymagających renowacji. Hydroizolacja dachów podczas renowacji dachu jest świetnym rozwiązaniem z uwagi na to, że wystarczy na starą papę rozprowadzić membranę płynną, która w krótkim czasie zabezpieczy powierzchnię i stanie się nową warstwą końcową pokrycia dachowego. Z uwagi na to, że początkowo jest ona w konsystencji płynnej, to dociera do wszelkich zakamarków, w związku z czym idealnie uszczelnia wszystkie łączenia i punkty, które mogłyby być najbardziej narażone na przeciekanie.

Czym właściwie są membrany płynne?

Są to najczęściej jedno lub dwuskładnikowe, poliuretanowe membrany płynne, które mogą być wykorzystywane do hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, parkingów, piwnic. Membrana taka tworzy jednolitą, wysokoelastyczną powłokę, która mimo iż jest całkowicie wodoszczelna, to przepuszcza parę. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jej wielką zaletą jest bezszwowość i bezspoinowość. Membrany płynne są bardzo odporne chemicznie, mechanicznie i termicznie. Nic się z nimi nie dzieje w skrajnie wysokich i niskich temperaturach, jest odporna na promieniowanie uv i na prawdę trudne warunki atmosferyczne.

Jednym z liderów w branży membran płynnych jest grecka firma Isomat, której produkty są coraz popularniejsze także na polskim rynku. Isomat jest firmą z wielkim rozmachem, mogąca się pochwalić realizacjami w wielu krajach na całym świecie.

Gdzie znaleźć produkty Isomat?

Oficjalnym dystrybutorem w Polsce produktów marki Isomat jest sklep internetowy chemiabudowlana.eu, która w swojej ofercie ma kilkadziesiąt produktów do kompleksowej hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, parkingów, czy piwnic. Podkłady, membrany, kleje i uszczelniacze, to wszystko znajdziecie w sklepie chemiabudowlana.eu. Doświadczeni specjaliści pomogą w doborze odpowiednich rozwiązań dla Twojego dachu, czy tarasu. Sklep jest także wykonawcą hydoirolazji, więc dzięki zleceniu wykonania hydroizolacji, można też liczyć, że koszt membran płynnych i wszystkich niezbędnych materiałów będzie niższy niż przy samym zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.