Nowoczesne meble ogrodowe stoja na tarasie

Hitem ostatnich lat w polskich ogrodach są meble z technorattanu. Choć pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, już zdołały podbić nasze serca i zyskać uznanie wielu użytkowników. Co w nich cenimy i czym wyróżnia się materiał, z którego zostały wykonane?

Technorattan to materiał syntetyczny, który doskonale imituje inny ceniony w branży meblarskiej materiał, a mianowicie rattan. W stosunku do niego posiada jednak wiele zalet, które mogą przyczyniać się do stopniowego wypierania z rynku rattanu.

Zalety technorattanu – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Rattan jest materiałem naturalnym, pozyskiwanym z palm azjatyckich. Znalazł szerokie zastosowanie do produkcji mebli ogrodowych, tarasowych i balkonowych. Choć prezentuje się bardzo efektownie, nie jest materiałem trwałym, a wykonane z niego meble po pewnym czasie tracą swoje walory estetyczne.

Wyprodukowany przez człowieka technorattan do złudzenia przypomina naturalny materiał. Odznacza się jednak znacznie lepszą odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz wyższą trwałością. Przy tych zaletach niczym nie ustępuje rattanowi pod względem estetyki i efektownego wyglądu. Wykonana z niego plecionka bardzo przypomina naturalny rattan. Nic zatem dziwnego, że technorattan szybko zaczął wypierać go z rynku.

Jakie jeszcze atuty wykazuje technorattan? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Jest odporny na przebarwienia i zaplamienia. Utrzymanie go w czystości zazwyczaj ogranicza się do spłukania powierzchni mebli wodą z węża ogrodowego. Jest też odporny na działanie czynników atmosferycznych. Nie odkształca się oraz nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. Jest też lekki, co ułatwia przestawianie mebli i zmianę aranżacji miejsca wypoczynkowego na tarasie.

Estetyka, wygoda i funkcjonalność w jednym

Okazuje się, że stawiając na technorattanowe meble ogrodowe bazkar.pl, nie trzeba wybierać pomiędzy wygodą a estetycznym wyglądem. Powstające z technorattanowej plecionki meble mogą zapewnić i jedno i drugie. Do tego są bardzo funkcjonalne. Nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacji. Doskonale zachowają swoje walory, nawet jeśli zostały wystawione na niesprzyjające warunki pogodowe. Producenci mebli ogrodowych donoszą, że mogą być użytkowane nawet przez 20 lat. Jeśli zostaną zabezpieczona na zimę – wystarczy osłonić je wodoodpornym pokrowcem – ich żywotność może zostać dodatkowo wydłużona.

Meble technorattanowe charakteryzują się wysoką estetyką. Znajdziemy wśród nich stylowe kanapy, fotele, pufy, stoliki i skrzynie. Można wyposażyć je w miękkie poduszki, by zacząć czerpać prawdziwą przyjemność z wypoczynku na łonie natury. Meble technorattanowe wykonuje się w różnych barwach, najczęściej jednak jest to kolor biały, czarny, brązowy i szary. Dobrze prezentują się na tle ogrodu i tarasu oraz wpisują się we współczesny styl architektoniczny. Chętnie wprowadzane są nie tylko do prywatnych ogrodów, ale stanowią też wyposażenie kawiarni, hotelów i basenów. Dlaczego zatem rezygnować z nich i wybierać pomiędzy elegancją a komfortem, skoro można mieć i jedno i drugie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.