Malowanie europalety

Meble z palet skradły wiele serc i zagościły w nowoczesnych domach i mieszkaniach, stając się ich niewątpliwą ozdobą. I nic dziwnego, odznaczają się bowiem bardzo dużą trwałością i solidnością wykonania, doskonale wpisują się w działania proekologiczne. O ile meble z palet, służące nam wewnątrz budynku, nie wymagają szczególnego potraktowania, o tyle meble z przeznaczeniem na taras, balkon lub do ogrodu muszą zostać odpowiednio przygotowane do swojej roli i do warunków pogodowych, w jakich przyjdzie im służyć. Mowa tu o konieczności właściwej impregnacji drewna.

Impregnujemy palety

Przeznaczenie mebli z palet do użytku na zewnątrz wiąże się z koniecznością ich właściwego przygotowania do trudnych warunków. Silne słońce, mróz w zimę, duża wilgotność powietrza i obfite opady – wszystkie te czynniki mogą wpływać na właściwości drewna i skracać jego żywotność. Działanie wilgoci wiąże się z pleśnieniem i próchnieniem drewna, a aktywność szkodników żerujących na drewnie tylko pogłębi jego niszczenie. Wybór odpowiednich preparatów aktywnych do ochrony drewna jest kluczowe i zalecane przez wszystkich producentów. Zalecamy stosowanie preparatów na bazie wody, bezbarwnych, przeznaczonych do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Na rynku dostępne są preparaty, które nie tylko zabezpieczają zdrowe drewno, ale też rewitalizują materiał w słabszej kondycji. Oczywiście, efekt zastosowania takiego impregnatu nie jest bezterminowy i należy go powtórzyć po upływu okresu zalecanego przez producenta, zazwyczaj jest to około 10 lat.

Konserwujemy i zabezpieczamy meble z palet

Oprócz dobrego impregnatu zalecane jest użycie dodatkowego środka zabezpieczającego drewno i minimalizującego skutki zmiennych warunków atmosferycznych. Do takiego zadania właśnie została stworzona lakierobejca impregnująca, dedykowana do powierzchni drewnianych znajdujących swe zastosowanie na zewnątrz. Doskonale też sprawdzi się do zabezpieczania takich elementów drewnianych w ogrodzie, jak pergole, altany, płoty, okna oraz drzwi. Nałożona na powierzchnię drewna lakierobejca, wnika głęboko w drewno i tworzy warstwę zabezpieczającą przed działaniem grzybów i glonów, a zawarty w niej filtr UV stanowi doskonałą barierę przed promieniami słonecznymi, mogącymi przyczyniać się do szarzenia drewna.

Dekorujemy meble z palet

Odpowiednio oszlifowane i zabezpieczone palety możemy dowolnie dekorować. Świetnie sprawdzą się w tej roli różne farby i lakierobejce koniecznie z przeznaczeniem do stosowania do powierzchni drewnianych na zewnątrz. Na rynku dostępna jest całkiem spora paleta kolorów i farb z efektem specjalnym, dzięki czemu możemy dowolnie stylizować nasze meble z palet, by jak najlepiej wpisały się w nasze wnętrze.

Firma CenterPAL w swojej ofercie posiada europalety oraz palety przemysłowe. Zarówno palety nowe, jak i używane spełniają kryteria stanu użytkowanych palet ładunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.