Biało-złota wisząca lampa zamontowana w salonie

Artykuł partnera.

Lampy wiszące są wciąż kupowane i doceniane mimo bogatej oferty innego rodzaju oświetlenia, np. plafonier czy kinkietów. Wiesza się je w centralnym punkcie sufitu lub w konkretnych miejscach, np. nad wyspą kuchenną. Wyglądają elegancko, nowocześnie i są niezwykle praktyczne.

Lampa wisząca w kuchni i jadalni

Jeśli chcesz zaaranżować nowoczesne i klimatyczne wnętrze, wybierz stylową lampę wiszącą: https://abanet.pl/3-lampy-wiszace-zyrandole .Bardzo atrakcyjnie prezentuje się zawieszona nad kuchennym stolikiem, ponieważ precyzyjnie doświetla jego blat. Krąg jasnego światła otaczający osoby siedzące przy stole, tworzy wyjątkowy i ciepły nastrój. Podobne wrażenie estetyczne tworzy nad kuchenną wysepką. Dzięki punktowemu światłu powstaje klimatyczna strefa sprzyjająca wyciszeniu i spokojnemu spożywaniu posiłków.

Bardzo efektownie wygląda lampa wisząca lub kilka lamp wiszących obok siebie nad stołem w jadalni. Pomysłów na takie zaaranżowanie strefy stołu jest mnóstwo. Atrakcyjnie prezentują się lampy wiszące na krótszych i dłuższych linkach, które punktowo doświetlają strefę blatu. Trzeba jednak pamiętać, aby światło nie było zbyt ostre, bo będzie burzyć klimatyczny nastrój. Zmieni się też wizualnie kolor podawanych potraw. Natomiast światło lekko ciepłe lub neutralne jest świetnym rozwiązaniem do aranżacji jadalni.

Lampy wiszące w przedpokoju

Również przedpokój jest miejscem stosownym do montażu lampy wiszącej. Zwróć jednak uwagę na to, jak wysoki jest sufit. Jeśli jest dosyć niski, wtedy nie montuje się lamp na długich linkach. Lepiej postawić na kinkiety lub plafoniery. Jeżeli jednak Twój przedpokój ma wystarczająco dużą przestrzeń, wybierz eleganckie lampy wiszące np. z kryształkami czy miedzianymi blaszkami. Stworzą efektowną grę świateł i podniosą estetykę wnętrza. Jeśli wolisz awangardowe rozwiązania, wybierz designerskie lampy z przezroczystego dmuchanego szkła. Równie odważne pod względem designu lampy wiszące wykonane są np. z metalowej ramy malowanej na czarno i  ręcznie dmuchanego oraz formowanego szkła. Niezwykłe wrażenie tworzą lampy wiszące o nieregularnych kształtach, często fantazyjnie poowijanych w różne strony.

Lampy wiszące sprawdzą się także w każdym innych pomieszczeniach np. w łazience czy sypialni. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie dobrać styl i kolorystykę lampy wiszącej do danego wnętrza. Jeśli będzie ciekawie z nim korespondować, wtedy otrzymasz satysfakcjonujący efekt aranżacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.