działający biokominek w domu

Artykuł sponsorowany.

Kominek jest marzeniem wielu osób, które rozpoczynają przygodę z aranżacją własnego salonu, sypialni, czy łazienki. Ciepło ognia niesamowicie wypełnia przestrzeń, a dodatkowo dodaje jej wyjątkowego charakteru. Tradycyjne kominki coraz częściej odchodzą w zapomnienie, a zastępują je nowoczesne biokominki.

Ten typ kominka jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które marzą o posiadaniu tradycyjnego paleniska, ale obawiają się nieprzyjemnego zapachu, dymu przedostającego się do wnętrza domu lub uciążliwego czyszczenia i sprzątania. Instalacja komina na biopaliwo pozwala na stworzenie własnej, ciekawej aranżacji z żywym ogniem bez obaw o dodatkowe konsekwencje. Co to jest biokominek i na czym polega jego działanie?

Biokominek – co to jest? Co warto o nim wiedzieć?

Biokominek jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego kominka. W przeciwieństwie do powszechnie znanych palenisk bio wersję kominka można bez obaw zainstalować w każdym domu, mieszkaniu, czy bloku ze względu na brak konieczności wykonania odprowadzenia dymu ze spalanego drewna na zewnątrz budynku. Posiadanie komina zasilanego biopaliwem nie wymaga starania się o specjalne pozwolenia tak jak dzieje się w przypadku ich tradycyjnej wersji.

Biokominki dostępne są w różnej wielkości, kolorze i designie, dzięki czemu z chęcią instalowane są w salonach, łazienkach oraz półotwartych przestrzeniach. Ich obecność doskonale ociepla wnętrze, a także dodaje mu nietypowego, eleganckiego charakteru.

Jak działa biokominek?

Działanie biokominka nie jest skomplikowany procesem. Ten rodzaj paleniska jest coraz chętniej stosowany we współczesnych mieszkaniach i nowoczesnych domach, z uwagi na bezpieczniejszy proces spalania. W tradycyjnym kominku spalaniu poddawany jest brykiet drzewny lub drzewo, które wraz z postępem procesu emitują duże ilości dymu, sadzy oraz charakterystycznych, ciężkich zapachów. Do jego posiadania wymagane jest specjalne pozwolenie oraz wykonanie odprowadzeń, które pozwalają na szybkie i efektywne usuwanie dymu na zewnątrz. Biokominki wolnostojące, wiszące oraz zabudowane pracują na całkowicie innym rodzaju paliwa – bioetanolu, który pozyskiwany jest w naturalny, bezpieczny dla człowieka i środowiska sposób.

Działanie nowoczesnych kominków jest możliwe, dzięki wykorzystaniu biopaliwa w formie płynnej lub żelowej. Proces spalania tego rodzaju paliwa nie prowadzi do powstania w pomieszczeniu szkodliwego dla zdrowia dymu, a cała substancja spala się do pary wodnej. To proces całkowicie ekologiczny, a wykorzystane do tworzenia płomieniu substancje są z komponentów roślinnych. Para wodna pochodząca ze spalanego paliwa może mieć dodatkowo właściwości nawilżające powietrze, co korzystnie wpływa na jakość domowego powietrza.

Bardzo dużą korzyścią z posiadania we wnętrzach domu i mieszkania biokominka jest brak generowania przez niego popiołu, co jest szczególnie pomocne dla osób, które nie mają czasu na sprzątanie tradycyjnych odpadów powstałych w procesie spalania. Czas spalania paliwa jest zależny od wysokości płomienia, niemniej jednak szacuje się, że jeden litr biopaliwa wystarcza na utrzymywanie płomieni przez okres od trzech do sześciu godzin. Wiele kominków zasilanych bezpiecznym paliwem posiada również możliwość dodania kilku kropel olejku aromaterapeutycznego do podpalanej substancji, dzięki czemu przyjemny zapach z jego odparowywania jest wyczuwalny w całym mieszkaniu.

Rodzaje biokominków – jakie są ich typy?

Biokominki to ciekawy element dekoracyjny, który coraz częściej wybierany jest do wypełnienia i zaaranżowania różnych pomieszczeń domu i mieszkania. Ze względu na kształt, można je podzielić na:

  • biokominki do zabudowy,
  • biokominki wolnostojące,
  • biokominki wiszące.

Wiele osób zastanawia się również nad pytaniem, ile ciepła daje biokominek. Kominki na biopaliwo posiadają niskie możliwości grzewcze, ale ich rozpalenie doprowadza do niewielkiego ogrzewania danego pomieszczenia.

Szeroki wybór kształtów, kolorów i wielkości biokominków sprawia, że ich instalacja jest możliwa niemal w każdym pomieszczeniu. Ich wykorzystanie w aranżacji domu i mieszkania z pewnością podniesie jego atrakcyjność, a także doda niebywałego stylu i charakteru wnętrzom. Planujesz zakup i instalację biokominka? Zapoznaj się z ofertą biokominków od producenta Infire!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.