Nowoczesna przesuwna brama przed domem

Nowoczesne bramy przesuwne są niezwykle praktyczne w użytkowaniu, dlatego coraz częściej goszczą na prywatnych posesjach. Sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca dla bram otwieranych w sposób tradycyjny. Decydując się na zakup takiej konstrukcji przesuwnej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania, jak również ostateczny koszt takiej inwestycji. Ile zatem kosztuje nowoczesna brama przesuwna?

Nowoczesne bramy przesuwne cena

Zanim wskażemy przybliżony koszt zakupu i montażu nowoczesnej bramy przesuwnej na prywatnej posesji, należy zauważyć, że mogą one różnić się między sobą nie tylko wyglądem, ale też elementami konstrukcyjnymi, w tym rodzajem zastosowanego napędu, standardem osprzętu czy zastosowanym materiałem.

1. Rodzaj napędu stosowany w bramach przesuwanych

W tym przypadku mamy dwa sposoby otwierania i zamykania bramy wjazdowej: obsługa manualna lub mechaniczna. Z pewnością tańszą opcją jest wybór bramy przesuwnej otwieranej manualnie, ale musimy być świadomi tego, że jest rozwiązanie wymagające sporej ilości energii. Poza tym należy świadomie wybrać producenta takiej konstrukcji, by uniknąć problemów z zacinaniem się wrót – wówczas obsługa takiej bramy będzie niezwykle męcząca. Alternatywą dla bram przesuwnych manualnych jest oczywiście jest odpowiednik automatyczny. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej komfortowe, ale też droższe. W tym przypadku sterowanie bramy przesuwnej odbywa się za pomocą pilota. Można robić to zarówno z samochodu jak i z domu. Nie ma więc potrzeby wychodzenia z pojazdu w zimny czy dżdżysty dzień. Po bramy przesuwne obsługiwane automatycznie sięgają również osoby, które mieszkają przy drodze o dużym natężeniu ruchu – wysiadanie i wsiadanie do samochodu w takich warunkach może być niebezpieczne, dlatego opcja otwierania bramy z pojazdu wydaje się być optymalnym wyjściem. Warto przy tym pamiętać, że im lepszy podzespół napędowy wybierzemy, tym płynniej i szybciej będzie on pracował.

2. Typy konstrukcji bram przesuwnych

Bramy przesuwne różnią się między sobą również pod względem konstrukcji. I tak wyróżniamy bramy przesuwne szynowe i bramy przesuwne samonośne. Zdecydowanie tańszą opcją są bramy przesuwne szynowe, które poruszają się po specjalnej szynie zamocowanej w podłożu. Niestety rozwiązanie to dosyć często bywa awaryjne – przy konstrukcjach wykonanych z materiałów słabej jakości. Jeśli zaś chodzi o bramy przesuwne samonośne to jest to z pewnością droższa opcja, ale też charakteryzująca się znacznie wyższą niezawodnością i dłuższą żywotnością. W tym przypadku rolki, odpowiadające za przesuwanie się wrota, znajdują się w słupku prowadzącym – na wysokości około 5-8 cm nad ziemią.

3. Bramy przesuwne – rodzaj zastosowanego materiału

Bramy przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów: metalu, drewna, stali. Najważniejsze w tym przypadku jest to by posiadały one optymalne parametry użytkowania, a zatem nie były podatne na uszkodzenia mechaniczne, ani też na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Najczęstszym wyborem są bramy przesuwne metalowe. To wybór zwłaszcza dla osób gustujących w stylu modernistycznym – w tym przypadku jak najbardziej sprawdzą się bramy wykonane ze stali nierdzewnej. Jeśli nie decydujemy się na stal nierdzewną (stosunkowo drogie rozwiązanie) to koniecznie należy pamiętać o ich kompleksowym zabezpieczeniu przed korozją – jak najbardziej sprawdzi się tutaj malowanie proszkowe. Brak odpowiedniej impregnacji spowoduje szybką korozję naszej bramy, co po pierwsze, nie wygląda etycznie, a po drugie, grozi uszkodzeniem mechanicznym.

W ostatnich czasach sporym zainteresowaniem cieszą się bramy przesuwne drewniane, które wyglądają niezwykle elegancko, a do tego są ponadczasowe. Bez problemu możemy je również pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu wpasowują się w otoczenie. Jeśli zależy nam na oryginalności i ekskluzywnym designie to warto postawić na bramy kute. Są one niezwykle praktyczne, bowiem potrafią przetrwać długie lata w stanie nienaruszonym, jednak taka opcja jest kosztowna.

Ile kosztują nowoczesne bramy przesuwne?

Jak widać, cena nowoczesnej bramy przesuwnej zależy od wielu czynników. Jeśli bierzemy pod uwagę standardowe wrota mechaniczne to ich cena będzie zaczynała się do 2 000 zł. Natomiast brama automatyczna z osprzętem to koszt rzędu 4 500-7 000 zł . Do tego należy doliczyć również usługę montażu bramy, a ta różni się zależnie od regionu Polski i zaczyna się od 1000 zł do kilku tysięcy zł. Oczywiście koszt ten w dużej mierze zależy od stopnia złożoności projektu.

Ponadto każdy element dodatkowy podnosi koszt takiej inwestycji, m.in. rodzaj zastosowanego materiału, rodzaj impregnacji, szerokość bramy wjazdowej, personalizacja itp. Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poprosić o przygotowanie wstępnej wyceny.

Bramy wjazdowe przesuwane i ich zalety

Bramy wjazdowe przesuwne od wielu lat bardzo dobrze radzą sobie z konkurencją. Wybierane są przede wszystkim dlatego, że mają znacznie więcej zalet niż ich tradycyjne odpowiedniki. O jakich korzyściach jest mowa? Przede wszystkim zajmują mniej miejsca podczas ich otwierania. Między innymi z tego względu tak chętnie są wybierane przy krótkich podjazdach. Poza tym zapewniają komfort użytkowania, zwłaszcza wersje automatyczne, które obsługiwane są za pomocą pilota z domu lub z samochodu. Do tego mamy na rynku praktycznie nieograniczony wybór nowoczesnych bram przesuwnych, bez problemu więc każdy z nas jest w stanie wybrać wersję odpowiednią do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.