Tabliczna adresowa LED na ścianie budynku

Według przepisów oznakowanie budynku musi być doskonale widoczne. Dzięki temu bez problemu trafi do nas zarówno kurier czy listonosz, jak i goście czy ewentualne służby. Szczególnie w przypadku tych ratowniczych oznakowanie budynku jest naprawdę ważne, ponieważ umożliwia jak najszybsze udzielenie pomocy. Przy czym numer porządkowy budynku musi być widoczny nie tylko w dzień, ale także w nocy. I tutaj pojawia się kwestia podświetlanych numerów domu.

Zasady oznakowania budynków

Obowiązkiem właściciela lub administratora budynku jest zapewnienie jego widocznego oznakowania. Przy czym dotyczy to zarówno numeru budynku, jak i nazwy ulicy lub placu, przy jakim stoi. A jeśli taka nazwa nie została ustalona, to należy podać miejscowość, w której znajduje się budynek. Przy czym adres musi być widoczny także po zmroku.

Co prawda przepisy nie nakładają obowiązku montażu podświetlanych numerów domu, jednak w wielu przypadkach zachodzi taka konieczność. Zwykłe tabliczki adresowe sprawdzają się na budynkach czy ogrodzeniach znajdujących się na tyle blisko drogi, że ich widoczność w nocy jest zapewniona przez oświetlenie uliczne. W innym przypadku konieczny jest montaż dodatkowego oświetlenia numeru.

Podświetlany numer domu

Sposobów na oświetlenie tabliczek adresowych czy cyfr na dom jest kilka. Kiedyś popularne były specjalne kinkiety montowane w pobliżu numeru czy tabliczki, które były włączane po zmroku. Dzisiaj jednak mamy do dyspozycji bardziej nowoczesne i efektywne rozwiązania, do których należy podświetlany numer domu. Tego typu produkty mogą mieć postać podświetlanej tabliczki adresowej lub podświetlanych cyfr na dom. A uzyskany efekt jest spektakularny.

Z jednej strony podświetlany numer sprawia, że adres naszego domu jest doskonale widoczny. Z drugiej zaś stanowi także nowoczesny element dekoracyjny, znacząco poprawiający estetykę elewacji. Co ważne, na rynku znajdziemy podświetlane numery domu wyposażone w czujnik zmierzchu, który jeszcze bardziej usprawnia korzystanie z tego typu rozwiązania.

Tabliczki adresowe LED

Jednym z bardziej praktycznych i niezwykle estetycznych sposobów na czytelne i widoczne w nocy oznakowanie domu są tabliczki adresowe LED. Zastosowanie ledowych modułów znacząco zwiększa żywotność oświetlenia, które z powodzeniem będzie pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Piękne jednolite oświetlenie wygląda bardzo efektownie, a prosty i szybki montaż pozwala na bezproblemowe zainstalowanie tabliczki na fasadzie budynku czy na ogrodzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.