Mężczyzna na budowie

W Polsce powstaje coraz więcej budynków szkieletowych, nazywanych też domami kanadyjskimi. Profesjonalnie przygotowane okazują się niezwykle funkcjonalne i ekonomiczne, zarówno w budowie, jak i eksploatacji. Z tego względu sporo osób wybiera obecnie właśnie taką technologię, zamiast tradycyjnych, murowanych obiektów. Czym wyróżnia się takie budownictwo i skąd bierze się jego rosnąca popularność?

Szybsza budowa i trwałe konstrukcje

Zdecydowanym atutem domów szkieletowych jest czas ich budowania, który wynosi często 2-3 miesiące lub maksymalnie kilka miesięcy. Wynika to z faktu, że właściwie w całości są przygotowywane w technologii suchej, z wyjątkiem działania polegającego na wylaniu fundamentów. Jednocześnie prace przy budowie szkieletowej można rozpocząć o każdej porze roku, nie czekając na suche i ciepłe miesiące.

Same konstrukcje są też przygotowywane ze specjalnie dostosowanego drewna, które jest zawczasu suszone i ciosane, dzięki czemu osiąga optymalne parametry i jest na pewno pozbawione wszelkich bakterii, owadów czy grzybów. Po postawieniu szkieletu przechodzi się do kilkuwarstwowego etapu uzupełniania ścian, a dopiero potem do umieszczenia dachu, a przygotowane domy są naprawdę trwałe. O tych i innych zaletach przeczytasz na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/typ-budynku/budownictwo-szkieletowe.

Mniejsze koszty i duże możliwości aranżacyjne

Ze względu na lżejszą konstrukcję, która nie wymaga bardzo mocnych fundamentów, domy kanadyjskie są tańsze od tych tradycyjnych. Same ściany zajmują też mniejszą powierzchnię niż takie z cegły. Drewniana konstrukcja przekłada się również na mniejsze opłaty związane z późniejszą eksploatacją takiego domu.

Dużym plusem uproszczonej konstrukcji jest możliwość prostej przebudowy czy rozbudowy takiego domu. Będzie to szczególnie korzystne dla młodych osób, które myślą o założeniu rodziny, ale dopiero w przyszłości, więc na razie nie jest im potrzebny bardzo duży budynek – przy tej technologii, mogą go potem swobodnie zmodyfikować. Takie budownictwo daje także znaczną dowolność względem projektu, gdyż budynek można obłożyć dowolną elewacją, co oznacza ogromne pole do popisu. Te liczne zalety domów szkieletowych sprawiają, iż zyskują one coraz większe uznanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.