Przęsła metalowego ogrodzenia

Klawiatury kodowe to idealna alternatywa dla tradycyjnych pilotów zdalnego sterowania. Automatyka bram jest dziedziną, która coraz bardziej się rozwija. Dlatego między innymi można znaleźć innowacyjne propozycje związane z otwieraniem bramy. Klawiatury kodowe przede wszystkim sprawdzają się tam, gdzie liczy się kontrola dostępu dla wielu osób.

Jak działają klawiatury kodowe?

Klawiatury kodowe działają na podobnej zasadzie jak piloty do bram, a więc przesyłają sygnał do sterownika napędu za pośrednictwem fal radiowych. Fale przesyłane są na dwóch częstotliwościach: 868,35 i 433,92 MHz. Pierwsza częstotliwość jest częściej wybierana ze względu na to, że mniej narażona jest na zakłócenia elektromagnetyczne. Jest to częstotliwość stricte przeznaczona do transmisji sygnału urządzeń zdalnego sterowania. Dlatego też, 868,35 MHz jest rzadko zakłócana jest inne urządzenia. Z kolei, częstotliwość 433,92 MHz ma mniejszy zasięg, lecz lepiej przenika przez różnego rodzaju przeszkody.

W klawiaturach kodowych stosuje się kodowanie sygnału w taki sposób, aby nie mógł być skopiowany lub przechwycony. Każdy producent oferujący klawiatury kodowe ma swój sposób na zabezpieczenie sygnału. Między innymi, może być to funkcja za pomocą jakiej nadajniki w trakcie każdej transmisji sygnału zmieniają kod, na podstawie wcześniej ustalonego algorytmu. Pozwala to uzyskać aż 72 biliardy kombinacji. To pozwala również na udostępnienie przejazdu dla wielu osób.

Różnica w tym, jak działają piloty do bram a klawiatury kodowe opiera się z kolei na tym, że nie wystarczy tylko nacisnąć przycisk, aby brama otworzyła się lub zamknęła. Napęd zadziała jedynie wtedy, gdy wprowadzony zostanie kod cyfrowy. Klawiatury pozwalają na ustawienie setek tysięcy kombinacji cyfr, w związku z czym indywidualne zaprogramowanie nie stanowi żadnego problemu. Jest to rozwiązanie tańsze niż w pilotach. Klawiatura pozwala bowiem na zakodowanie nawet dla kilkuset osób.

Klawiatury kodowe występują w wersjach przewodowych i bezprzewodowych, dlatego można je montować w nowych instalacjach, jak i w bramach istniejących, do jakich dodaje się napęd. Płaskie i szczelne obudowy w klawiaturach kodowych wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej. Dlatego nie dostaje się do nich pył albo wilgoć. Klawiatury działają w szerokim zakresie temperatur, od – 20 stopni Celsjusza do + 55 stopni Celsjusza.

Reasumując: klawiatury kodowe dają możliwość korzystania z automatyki bramy po wpisaniu odpowiedniego kodu. Użycie cyfr od 0 do 9 pozwala na uzyskanie niezliczonej ilości kombinacji szyfru. Oznacza to, że prawdopodobieństwo odgadnięcia szyfru jest praktycznie niemożliwe.

Innowacyjne sposoby a standardowe otwieranie bramy automatycznej

Aktualnie, można wykorzystać wiele innowacyjnych sposobów, które pozwalają na otwieranie i zamykanie bramy automatycznej. Natomiast, nadal najczęściej używane są piloty do bram w wersji standardowej. Korzystanie z klawiatur kodowych, specjalnych przełączników, czy też otwieranie bramy przy użyciu smartfona to sposoby, które sprawdzają się zwłaszcza wtedy, kiedy pilot nie będzie działać jak należy lub dojdzie do jego awarii. Jednak, należy pamiętać o tym, że to, jakie urządzenie do otwierania bramy się dobierze uzależnione jest od wielu czynników. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę parametry bramy. Dodatkowo, należy też oczywiście kierować się własnymi preferencjami. Każdy sam najlepiej orientuje się, jak lepiej będzie otwierać bramę i co daje większy komfort. Na dodatek, warto też sugerować się wskazówkami monterów zatrudnionych do zakładania bramy. Od razu należy zaznaczyć, w jaki sposób będziemy chcieli otworzyć bramę. To determinuje dalsze działania instalatorów. Na przykład, jeśli zależy nam na koncepcji domu inteligentnego to warto otwierać bramę przy użyciu smartfona wraz ze zintegrowaniem wszystkich funkcji. Równie ważne jest to, aby później odpowiednio obsługiwać akcesoria które będą nam służyły do otwierania bramy. Tylko tak można zapewnić ich dobre działanie w każdej sytuacji przez długi czas. Dlatego, warto zapoznać się z instrukcjami użytkowania i dowiedzieć, co wpływa na zakłócenie częstotliwości.

Niezależnie od tego, czy korzysta się z klawiatur kodowych, czy też używa się innych akcesoriów do otwierania bramy należy zawsze sugerować się zakupem u sprawdzonych producentów. Wówczas minimalizuje się ryzyko awarii i można być pewnym, że brama będzie działała sprawnie. W każdej sytuacji można czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Automatyka bram jest dziedziną rozwijają się. Same napędy skonstruowane są innowacyjnie. Na dodatek, można zdecydować się na wiele akcesoriów, znacznie ułatwiających codzienne korzystanie z bramy. Dlatego, nie jest dziwne, że tak wiele osób jest w tej chwili zdecydowanych na zautomatyzowanie bramy. Co ciekawe, dotyczy to zarówno starego, jak i nowego budownictwa. Urządzenia, które służą do obsługi bramy są maksymalnie przydatne. Można też liczyć na ich systematyczną konserwację u sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.