Dziecko nurkuje w basenie ogrodowym przed domem

Przenośne baseny ogrodowe cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli domów wolnostojących i działek rekreacyjnych. Dają możliwość korzystania z własnego basenu bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z budową basenu murowanego.

Stelażowy basen ogrodowy – co to takiego?

Basen stelażowy to rodzaj przenośnego basenu ogrodowego, którego charakterystycznym elementem jest konstrukcja bazująca na metalowym stelażu. Tego typu baseny ogrodowe odznaczają się sporymi rozmiarami i stosunkowo wysoką ceną, jednakże ze wszystkich rodzajów przenośnych basenów ogrodowych wyróżniają się największą trwałością. Są idealne dla wszystkich osób, które z rozmaitych względów nie mogą sobie pozwolić na budowę tradycyjnego basenu.

Największe zalety basenów stelażowych

Stelażowy basen ogrodowy odznacza się ogromną wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. To zasługa nie tylko jego konstrukcji, ale także o materiałów, z jakich został zrobiony. Niecki modeli od znanych producentów wykonane są włókien polipropylenowych. Większość basenów stelażowych można zimować, nie ma zatem konieczności składania ich po zakończeniu sezonu letniego. Stelażowy basen ogrodowy to inwestycja na długie lata oraz znakomity sposób na relaks we własnym ogrodzie. Z takiego zbiornika z powodzeniem może korzystać cała rodzina – jest na tyle duży, że można w nim pływać. Np. w sklepie z basenami ogrodowymi – smumo.pl dostępne są zestawy składające się ze zbiornika i wielu dodatkowych akcesoriów, dzięki którym eksploatacja basenu i utrzymanie go w czystości są łatwiejsze.

Stelażowe baseny ogrodowe – kluczowe kryteria wyboru

Wybierając stelażowy basen ogrodowy, trzeba mieć na względzie wielkość działki. Basen wymaga odpowiednio przygotowanego podłoża (najlepsza jest betonowa podmurówka) i trochę wolnej przestrzeni dookoła. Jego rozmiar musi być też adekwatny do liczby osób, które będą z niego korzystać. Istnym kryterium jest również jakość – modele wyższej klasy są przystosowane nawet do intensywnego użytkowania, chociaż trzeba za nie zapłacić więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.