Tort na wesele

Udane przyjęcie weselne trudno wyobrazić sobie bez tortu, który można zamówić w cukierni. Aby ciasto sprostało nawet najbardziej wygórowanym kryteriom, musi zostać spełnionych kilka istotnych warunków – oto najważniejsze z nich.

Wybór odpowiedniej cukierni

Wybór cukierni to w przypadku tortu weselnego lwia część sukcesu. Obecnie wiele cukierni piecze torty na zamówienie – Mokotów w Warszawie to doskonały przykład lokalizacji, gdzie oferta w tym zakresie jest bardzo zróżnicowana. Należy stawiać na współpracę ze sprawdzonymi cukierniami cieszącymi się pozytywnymi opiniami wystawianymi przez zadowolonych klientów. Oczywiście im większą renomą wyróżnia się takie miejsce, tym wcześniej trzeba złożyć zamówienia i większe koszty ponieść. Z drugiej jednak strony gra jest zdecydowanie warta świeczki.

Określenie własnych preferencji

Tort weselny powinien smakować wszystkim uczestnikom przyjęcia, jednak to młoda para ma ostateczne zdanie, jeśli chodzi o wybór smaku, dekoracji itp. Niezmiennie od wielu sezonów największe zainteresowanie wzbudzają torty o klasycznych smakach – śmietanowe, czekoladowe, owocowe czy marcepanowe. Z dodatków preferowane są m.in. czekoladowe  figurki i napisy, kremy owocowe nadające ciastu kwaskowatości etc.

Degustacja

Jak podkreślają pracownicy Piekarni Grzybki, degustacja jest niezwykle istotną częścią procesu wyboru tortu weselnego. Każda szanująca się cukiernia ma przygotowane specjalne menu degustacyjne, niemniej warto zapoznać się z wyrobami, jakie w danym miejscu są sprzedawane na co dzień. Łatwiej wówczas wyrobić sobie zdanie na temat tego, czy cukiernia rzeczywiście dba o jakość produktów. Na degustację tortów weselnych należy umówić się na tyle wcześnie, aby zamówienie nie było realizowane na ostatnią chwilę.

Dostawa tortu

Przy wyborze tortu weselnego niebagatelną rolę odgrywają kwestie związane z dostawą. Transport realizowany we własnym zakresie może być kłopotliwy. Najlepiej, jeśli zajmie się tym cukiernia dysponująca samochodami-chłodniami przeznaczonymi do przewodzenia takich wyrobów jak np. gotowe torty.

One thought on “4 zasady zamawiania tortów na wesele”

  1. Super, że trafiłam na ten artykuł, bo właśnie zaczynam wybierać tort na swoje wesele. Wybór jest ogromny, ale nie wiem jeszcze na co się zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.