Malowanie elewacji domu

Chcesz wyróżnić swój dom pośród innych budynków przy Twojej ulicy? Jesteś zwolennikiem niekonwencjonalnych rozwiązań związanych z aranżacjami elewacji domów? Jeśli tak, postaw na fasadę z efektem dekoracyjnym. Do wyboru masz różne techniki, które pozwolą na stworzenie bardzo ciekawej, klasycznej lub nowoczesnej aranżacji. Sprawdź, na jakie efekty warto zwrócić uwagę.

Z tekstu dowiesz się:

 • jaki efekt wybrać, aby stworzyć naturalną i elegancką elewację domu,
 • jak wykończyć naturalną elewację w klasycznym stylu,
 • jak stworzyć elewację z nowoczesnym, trójwymiarowym efektem.

Farby elewacyjne to za mało, jeśli chcesz stworzyć aranżację elewacji domu, która będzie skutecznie imitować naturalny materiał lub wyróżniać się nowoczesnym designem. Warto postawić na przykład na jeden z trzech efektów dekoracyjnych Caparol, o których przeczytasz w tym artykule.

Travertino – eleganckie i naturalne wykończenie elewacji domu

Marzy Ci się aranżacja elewacji domu, która będzie naturalna i ciepła, a jednocześnie elegancka? Koniecznie zwróć uwagę na technikę dekoracyjną Travertino, która idealnie sprawdzi się na całej ścianie w przypadku budynków o prostej bryle. Będzie dobrze współgrać także z nowoczesną architekturą, ponieważ idealnie nadaje się do różnych kontrastowych połączeń z metalem czy szkłem, popularnych w przypadku modernistycznych budynków.

Jeśli do wykończenia elewacji zatrudnisz specjalistę rekomendowanego przez dystrybutora Caparol, z pewnością będzie on wiedział, jak najlepiej wykonać dekorację z wykorzystaniem tej techniki. Warto jednak wiedzieć, jakich produktów będzie on potrzebował. Kroki, które trzeba wykonać, są takie:

 • nanieść masę ArmaReno 700 na odpowiednio przygotowane podłoże,
 • przewałkować w celu uzyskania efektu drobnych ubytków w masie,
 • wygładzić powierzchnię bez eliminowania wykonanych otworów,
 • po wyschnięciu zagruntować produktem Sylitol RapidGrund 111,
 • nanieść lazurę Histolith Antik Lasur w odpowiednich kolorach, zbierając jej nadmiar wilgotnymi gąbkami, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Betulla – sposób na naturalne i klasyczne elewacje domów

Ciekawe elewacje domów nie muszą być wykonywane z użyciem specjalistycznych narzędzi – techniki dekoracyjne Caparol są na to świetnym dowodem! Jeśli chcesz uzyskać naturalny i klasyczny efekt na całej ścianie domu lub jej fragmencie, a jednocześnie stawiasz na prostotę wykonania oraz łatwość późniejszej pielęgnacji, zastanów się nad wykorzystaniem techniki dekoracyjnej Betulla. To dekoracja elewacji w stonowanym, jasnobeżowym kolorze, który pięknie harmonizuje z naturalnym otoczeniem i świetnie wygląda na fasadach budynków o prostej, klasycznej konstrukcji. Aby wykonać taką dekorację, potrzebne są następujące kroki:

 • nanieść masę ArmaReno 700 na odpowiednio przygotowane podłoże,
 • wygładzić powierzchnię, aby stworzyć bardzo gładkie i równe podłoże,
 • utworzyć wzór dekoracji – wgłębienia i wżery,
 • rozpocząć wygładzanie całej powierzchni, zachowując wcześniej wykonany wzór,
 • po wyschnięciu powierzchnię zagruntować produktem Sylitol RapidGrund 111,
 • nałożyć lazurę Histolith Antik Lasur w kolorze Umbra Dunkel 20, rozcieńczoną produktem Sylitol RapidGrund 111,
 • wilgotnymi gąbkami zebrać nadmiar nałożonego materiału, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Filigrano – dekoracje elewacji z efektem trójwymiarowym

Jeśli stawiasz na modernistyczne i kreatywne rozwiązania, stwórz na elewacji domu niepowtarzalną trójwymiarową strukturę Filigrano. Tego typu dekoracja może występować w różnym wydaniu – w zależności od sposobu wykonania będzie lekka i subtelna lub mocna i wyrazista.

Zastosowanie techniki Filigrano sprawia, że zwyczajne tynki elewacyjne stają się czymś znacznie więcej niż tylko ochroną powłoki zewnętrznej. Graficzny wzór powierzchni dzięki ręcznej obróbce dynamicznie mieni się w świetle dziennym, tworząc efekt niemożliwy do osiągnięcia technikami maszynowymi. Tak ciekawą elewację domu doświadczony wykonawca Caparol stworzy w zaledwie trzech krokach. Oto one:

 • na przygotowane podłoże nałożyć gładką warstwę ArmaReno 700,
 • utworzyć ryfle za pomocą pacy zębatej, po wyschnięciu zagruntować produktem Sylitol RapidGrund 111,
 • pomalować farbą Muresko w odpowiednim kolorze.

Efekty dekoracyjne to rozwiązania, które dają możliwość stworzenia ciekawych elewacji domów bez inwestowania w drogie i wymagające późniejszej pielęgnacji materiały naturalne. Zainspiruj się i zaplanuj niebanalne wykończenie fasady, które wyróżni Twój dom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.