Malowanie pędzlem.

Artykuł sponsorowany.

Każdy materiał wymaga zastosowania nieco innego rodzaju farby. Nie wszędzie sprawdzą się klasyczne formuły stworzone z myślą o ścianach czy drewnie. Dla przykładu, w przypadku metalu lub betonu trzeba np. postawić na specjalne farby chlorokauczukowe. Do czego dokładnie są one wykorzystywane?

Czym są farby chlorokauczukowe?

Farby chlorokauczukowe to specjalne mieszanki, które mają za zadanie chronić powierzchnię i zachowywać trwałość przez długi czas. Wykorzystuje się je do malowania elementów stalowych, żeliwnych, betonowych oraz cementowo-wapiennych. Takie produkty występują również pod postacią emalii, które są podkładem pod farbę właściwą.

Farby chlorokauczukowe do metalu i betonu chronią powierzchnie narażone na ścieranie. Muszą być one jednak nałożone w odpowiedni sposób. Najważniejsze jest pozbycie się poprzednich warstw farby oraz odtłuszczenie powierzchni. Konieczne okazuje się też wymieszanie farby lub rozcieńczenie jej ze specjalnym preparatem.

Do czego wykorzystuje się farby chlorokauczukowe?

Jeśli chodzi o farby chlorokauczukowe, zastosowanie może być naprawdę różne. Chodzi głównie o powierzchnie metalowe czy betonowe. Z tego powodu takie mieszanki wykorzystuje się do malowania ogrodzeń, balustrad, urządzeń używanych w fabrykach, posadzek betonowych, tynków cementowo-wapiennych i konstrukcji budowlanych. Chronią one powierzchnię przed działaniem kwasów, zasad, pary wodnej, wody czy korozją.

Istnieją także emalie chlorokauczukowe wykorzystywane jako podkład pod farbę. Nadają one powierzchni cechę chemoodporności. Sprawdzają się doskonale do pokrywania konstrukcji stalowych i żeliwnych używanych w przemyśle. Są najlepszym wyborem w przypadku powierzchni znajdujących się w pobliżu morza czy na wsi.

Malowanie pędzlem.

Jak używać farby chlorokauczukowej?

Farby chlorokauczukowe do betonu czy metalu mogą być skuteczne jedynie w sytuacji, gdy zostaną odpowiednio zaaplikowane. Wówczas stają się one elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne czy działanie warunków atmosferycznych.

Do poprawnego nałożenia takiego preparatu potrzebny jest wałek do farby chlorokauczukowej.  Sprawdzi się też pędzel lub natrysk. Warto zadbać również o odpowiednie przygotowanie malowanej powierzchni. Trzeba pamiętać także o nałożeniu nawet 2-3 warstw . Zazwyczaj sprawdzi się również zastosowanie odpowiedniej farby podkładowej przed zastosowaniem emalii chlorokauczukowej, jako farby nawierzchniowej – tłumaczy specjalista z firmy Polifarb-Łódź oferującej wiele wariantów farb do różnych powierzchni.

Farby chlorokauczukowe muszą też cechować się odpowiednią jakością. Ich zadaniem jest bowiem zabezpieczenie powierzchni przed uszkodzeniami, a także korozją. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę również wydajność farby chlorokauczukowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych konstrukcji, które trzeba pokryć nawet kilkoma warstwami.

One thought on “Farby chlorokauczukowe – jakie mają zastosowanie?”

  1. Odświeżając moją bramę wybrałem właśnie taką farbę. Bardzo jestem zadowolony ze względu na to, że bardzo długo się utrzymuje i brama wygląda jak nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.